Ciekawie zapowiada się listopad pod względem muzyki, jaka zagości w poznańskim klubie Pod Minogą.
Koncertowy listopad zaczynamy 6ego listopada o godz. 19:00 razem z The Rising Storm, Mepharis i Outbred.
Zespół The Rising Storm powstał w 2014 roku i początkowo grał głównie covery prezentując swoje wersje utworów zespołów takich, jak m.in. Slayer, Black Sabbath, czy Sepultura. W 2014 roku zespół zagrał również pierwsze koncerty, po których zdecydowano się na zmianę wokalisty. Był to duży krok naprzód. Cztery autorskie utwory, utrzymane w metalowej konwencji znalazły się na demo “Born in Storm”, którego premiera miała miejsce we wrześniu 2015 roku. Obecnie zespół przygotowuje się do wejścia do studia, gdzie zarejestruje EPkę “In The Name of What?!”. Na piątkowym koncercie wspierać ich będą poznański Mepharis i Outbred.
Dwa dni później o godz. 19:30 pojawią się CF98, Wherethebirdssleep i One Trillion Dreams.
Krakowski CF98 gra muzykę, mimo iż mocno zakorzenioną w scenie hardcore punk, znacznie częściej kojarzoną z pop punkiem. W początkach ich twórczości można znaleźć wpływy takich zespołów jak New Found Glory, wczesny Saves the Day, czy późniejszy Millencolin. Wraz z nimi zagrają lokalni wodzireje poznańskiej sceny – Wherethebirdssleep i One Trillion Dreams.
Tydzień później, 15 listopada zagrają u nas Get Your Gun i Rah Pitia.
Get Your Gun to duńskie trio uformowane w 2008 roku przez braci Andreasa i Simona Westmark z ich przyjacielem Sørenem Nørgaardem. Jak sam zespół określa – ich brzmienie nie jest praktyką konkretnego stylu, tylko czymś, co samo się tworzy od momentu powstania zespołu. RaH Pitia z kolei to halucynacja – rozedrgana wichura psychodelicznego, często niezrozumiałego i niewytłumaczalnego drugiego dna ludzkiej egzystencji.
20 listopada w Klubie Pod Minogą pojawi się zespół Lorein.
Grupa Lorein powstała w 2009 roku w Suchedniowie. W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu – „MoNoKoLoR” – z której single „Krótkowzroczność” czy „Świat rzeczy” można było wielokrotnie usłyszeć w największych rockowych stacjach radiowych w kraju. W kwietniu 2014 roku ukazał się drugi album zespołu „Drzewa i planety”, promowany utworem „Przyjaciel D”.
Dzień później zagra u nas zespół BirdPen i Mala.
BirdPen to projekt jednego z wokalistów niezwykle popularnego w Polsce zespołu Archive – Dave’a Pena. Duet uformował się bardzo naturalnie – kilka lat temu panowie dzielili mieszkanie w Southampton. I choć na przestrzeni lat nagrali mnóstwo materiału i samodzielnie wydali kilka EPek, debiutowali dopiero w 2009 roku albumem „On/Off/Safety/Danger”. Ostatni raz w Polsce byli w 2014 roku, w związku z premierą drugiej płyty – „Global Lows”. W roli suportu pojawi się zespół Mala. Mala to grupa czterech przyjaciół z jednego podwórka, którzy jeszcze do niedawna rozrzuceni po całej Polsce postanowili sprowadzić się do Poznania i tu zacząć całkowicie nowy projekt, który rozwinie ich wizję muzyki. Twórczość zespołu spodoba się wszystkim miłośnikom elektronicznych brzmień, wielkiej przygody brzmieniowej i tanecznej wibracji, a wszystko to okraszone będzie dźwiękami gitar, niecodziennych instrumentów perkusyjnych i przestrzennymi wokalami.
22 listopada zagra zespół Turnstile, Forced Order i Fight Them All.
Od wydania w 2010 dema do EPki w 2011 “Pressure To Succeed”, Turnstile chodził swoimi własnymi ścieżkami – ścieżkami, które szybko przyniosły im miano melodyjnych, pełnych energii i szalonych koncertów, z których są znani do dziś. Ich pierwsze długogrające wydawnictwo “Nonstop Feeling” miało dać fanom dużo więcej, niż oni sami przewidywali i zachęcić zupełnie nową falę maniaków muzyki hardcore, którzy dołączą do ich fanów. Forced Order to Southern California hardcore wagi ciężkiej z członkami obecnie lub poprzednio udzielającymi się w takich zespołach, jak Twitching Tongues, Harness, czy też Soul Search. Fight Them All to lokalni wyjadacze starej szkoły hardcore/punk. Na swoim koncie mają płytę “No More Orders” z 2014, a w tym roku wypuścili EPkę z dwoma nowymi kawałkami. Fight Them All to z kolei poznański zespół, który z na kilkanaście minut przeniesie nas do lat 80-tych w Bostonie. Będzie ostro, głośno, szybko i z przytupem.
W piątek 27 listopada zagra Babu Król.
Babu Król to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia (znanych m. in. z projektów Pogodno i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie. Zespół zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” z autorską muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. W odróżnieniu od pierwszej, ascetycznej i surowej płyty, druga brzmi orkiestrowo i przestrzennie. Zaprasza do zwiedzenia miejsc magicznych i niebezpiecznych, by nagle uwieść leniwym tempem karawany sunącej przez pustynię i znowu eksplodować kolorowym karnawałem nadmorskiej promenady.
28 listopada Świetliki grają “Ogród Koncentracyjny” w Klubie Pod Minogą.
Unikalna trasa koncertowa zespołu Świetliki z materiałem z debiutanckiej płyty. Zespół którego wokalistą i autorem tekstów jest Marcin Świetlicki powraca do kultowych kawałków z lat 90-tych. ‘Ogród Koncentracyjny’ szturmem zdobył sobie uznanie krytyków muzycznych i szerokiej publiczności tekstami pochodzącymi z tomików wierszy Świetlickiego i czasopisma Brulion.
Ostatnim koncertem tego miesiąca będzie Balthazar 30 listopada.
Zespół Balthazar pod koniec stycznia wydał nowy album. „Thin Walls”, to trzecia pozycja w ich dyskografii. Materiał powstał podczas trasy koncertowej i składa się z 10 autorskich kompozycji. Album ukazuje zespół w szczytowej formie i prowadzi muzyków do zupełnie nowych miejsc, niż poprzednie wydawnictwa – świetnie przyjęte „Rats” z 2012 roku i debiutancki „Applause” z 2010. Polskiej publiczności Balthazar jest już dobrze znany. Po świetnie przyjętych koncertach u boku Editors muzycy promowali u nas poprzednią płytę również na samodzielnych koncertach.
Lorein!! będę na pewno!!