Kino MUZA

Kino MUZA

Adres: Św. Marcin 30
Poznań

Kino Muza działa od 1908 roku – zostało otwarte pod nazwą”Theater Apollo”. W 1910 roku przybrało nazwę “Colosseum”, w 1934 “Europa”, 1935 “Świt”, w 1940 “Zentral Lichtspiele”, w 1945 “Wolność” i od lat 50-tych “Muza”. Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY.

Map data © OpenStreetMap




PROJEKT KinoRP: Do widzenia, do jutra, środa 23 lutego g.19.30

PROJEKT KinoRP

ARCYDZIEŁA POLSKIEJ KINEMATOGRAFII
Polska klasyka na wielkim ekranie w najlepszej jakości obrazu i dźwięku

„Kopie zniszczone upływem czasu można było doprowadzić do stanu, jaki miały w dniu premiery. A nawet, jak w przypadku „Sanatorium pod klepsydrą”, do wersji pełniejszej.”
Witold Sobociński, operator

Cyfryzacja filmów to jedyna szansa na ocalenie w najlepszej i niezmiennej już formie dorobku polskiej kinematografii. To także szansa na drugie życie arcydzieł polskiego kina w szalonym świecie współczesnych technologii.

Arcydzieła polskiego kina, filmy naszych największych mistrzów, dzięki nowoczesnym technikom cyfrowym odzyskują teraz swój pierwotny blask i wdzięk, dawno zatracony na taśmie filmowej poddanej mechanicznym uszkodzeniom i bezlitosnemu upływowi czasu. Ważne i cenne, że nad żmudnym procesem rekonstrukcji nadzór artystyczny sprawują twórcy.

Odnowione cyfrowo arcydzieła polskiej kinematografii wracają na ekrany!
Każdy seans z udziałem specjalnego gościa.

KINO MUZA – PROGRAM

23.02.11
godz. 19.30, „Do widzenia, do jutra”, reż. Janusz Morgenstern

KAROLINA WAJDA O FILMIE:

Młodzieńczy wdzięk i niezwykła uroda Teresy Tuszyńskiej, nieodparty filmowy urok Zbyszka Cybulskiego, znakomity aktorski epizod Romana Polańskiego, doskonałe zdjęcia Jana Laskowskiego i jazz Krzysztofa Komedy – to tylko parę powodów, dla których warto obejrzeć filmowy debiut Janusza Morgensterna. I – w środku zimy – poczuć zabarwiony melancholią klimat końca wakacji, zwłaszcza, że dzięki cyfrowej rekonstrukcji jeszcze nigdy na ekranie nie było takiego lata...

Do widzenia, do jutra to nostalgiczna kronika wakacyjnej miłości: on (Zbigniew Cybulski) to romantyczny i wrażliwy Jacek, gdański student i reżyser poetyckiego teatrzyku, ona (Teresa Tuszyńska) – Margueritte, piękna córka francuskiego konsula. Zakochany chłopak ma nadzieję, że dziewczyna odwzajemnia jego uczucie, zostanie na Wybrzeżu, gdzie będą żyli długo i szczęśliwie. Czy jednak te marzenia męskiego Kopciuszka spełnią się, skoro dla jego Królewny życie to nieustanna podróż, której Polska jest tylko jednym, krótkim etapem, w której Polska i Jacek to tylko jeden z przystanków.

 

KOLEJNE POKAZY CYKLU:


16.03.11
godz. 19.30 „Rękopis znaleziony w Saragossie”, reż. Wojceich Jerzy Has

20.04.11
godz. 19.30 „Seksmisja”, reż. Juliusz Machulski

18.05.11
godz. 19.30 „Wesele”, reż. Andrzej Wajda

15.06.11
godz. 19.30 „Sanatorium pod Klepsydrą”, reż. Wojciech Jerzy Has

27.07.11
godz. 19.30 „Krzyżacy”, reż. Aleksander Ford

24.08.11
godz. 19.30 „Ostatni dzień lata”, reż. Tadeusz Konwicki


Bilety: 18/15/12 zł.