Kino MUZA

Kino MUZA

Adres: Św. Marcin 30
Poznań

Kino Muza działa od 1908 roku – zostało otwarte pod nazwą”Theater Apollo”. W 1910 roku przybrało nazwę “Colosseum”, w 1934 “Europa”, 1935 “Świt”, w 1940 “Zentral Lichtspiele”, w 1945 “Wolność” i od lat 50-tych “Muza”. Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY.

Map data © OpenStreetMap




Zobaczyć i usłyszeć - z audiodeskrypcją w Wielkopolsce

bezpłatne seanse z audiodeskrypcją

Wstęp wolny dla indywidualnych widzów.

Grupy powyżej 10 osób – prosimy zgłaszać się do Wifoonu.

Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych

ul. Bukowska 27/29

60-501 Poznań

Tel./Fax: 61 823 47 91

Kom. 603 78 24 78

e-mail: marcin.halicki@wifoon.pl

www.wifoon.pl


Jest mi miło poinformować, że Wielkopolskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt "Zobaczyć i usłyszeć - z audiodeskrypcją w Wielkopolsce", którego celem jest zwiększenie udziału niewidomych i niesłyszących Wielkopolan w życiu kulturalnym naszego regionu.

W ramach projektu zorganizujemy 10 bezpłatnych pokazów filmów z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy w wielkopolskich kinach, od września do końca listopada 2013 roku. Będzie to pierwsze tak duże przedsięwzięcie związane z audiodeskrypcją, obejmujące swoim zasięgiem całe nasze województwo.

Specjalnie na potrzeby projektu przygotowaliśmy audiodeskrypcję 2 filmów, wybranych wcześniej przez osoby z niepełnosprawnościami. Będą to: ostatni obraz Anga Lee - Życie Pi, oraz animacja w reżyserii legendarnego Hayao Miyazakiego Mój sąsiad Totoro. Do obu filmów została przygotowana audiodeskrypcja, nagrana w studio i poddana synchronizacji ze ścieżkami obrazów.

Dodatkowo podczas każdego seansu na sali kinowej pojawi się tłumacz języka migowego.

Liczymy, że w pokazach weźmie udział 1000 osób z różnymi dysfunkcjami z różnych części Wielkopolski: będą to uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy i innych ośrodków, na co dzień wspierających niepełnosprawnych Wielkopolan, ale w seansach będą uczestniczyć także osoby indywidualne - dla wszystkich udział w pokazach jest całkowicie bezpłatny!

Osoby niewidome, słabowidzące, niesłyszące lub słabosłyszące nie mają w zwyczaju chodzić do kina, mimo, że wielu z nich odczuwa taką potrzebę, zresztą jak większość osób pełnosprawnych. Barierą jest jednak brak udogodnienia dla tej grupy społecznej, choćby takich jak audiodeskrypcja filmów. Pocieszające jest jednak, że coraz więcej instytucji kultury zauważa osoby z niepełnosprawnościami, jak potencjalnych klientów. Dlatego też audiodeskrypcja coraz chętniej jest dołączana do kopii filmu, jako standard, dzięki czemu niewidomi i słabowidzący widzowie (niejednokrotnie po raz pierwszy) będą mogli powiedzieć: obejrzałem/am film!

Realizacja naszego projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Poniżej harmonogram bezpłatnych pokazów:

ŻYCIE PI

- 24.09 , g.12.00

MÓJ SĄSIAD TOTORO

- 30.09 , g.10.00