Kino MUZA

Kino MUZA

Adres: Św. Marcin 30
Poznań

Kino Muza działa od 1908 roku – zostało otwarte pod nazwą”Theater Apollo”. W 1910 roku przybrało nazwę “Colosseum”, w 1934 “Europa”, 1935 “Świt”, w 1940 “Zentral Lichtspiele”, w 1945 “Wolność” i od lat 50-tych “Muza”. Motto kina brzmi: WIEMY, CO GRAMY.

Map data © OpenStreetMap




PORANKI RODZINNE (dla dzieci od 3 do 6 lat)

Każda sobota, godz.11.00

 

PORANKI RODZINNE to kultowe już spotkania w kinie Muza. Maluchy wraz z rodzicami i dziadkami oglądają bajki, które dla starszego pokolenia są niezapomnianymi wieczorynkami. Wybieramy animacje sprzed lat, pełne barwnych postaci i niezwykłego klimatu. Seans trwa około 50 minut i wzbogacany jest warsztatami artystycznymi, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

 

Bilety (taka sama cena dla dzieci i dorosłych): 10 zł.

 

Najbliższe seanse:

 

 

28 maja godz.11.00 - sobota

AFROKIDS

W programie tegorocznej AfryKamery w ramach programu na Dzień Dziecka zaplanowano specjalne pokazy dla dzieci, rodzin i szkół. W ramach tego bloku, pokażemy cztery bajki afrykańskie dla dzieci, w reżyserii Jean Michel Kibushi, a także propozycję dla młodzieży – Africa United (patrz dział AfroSelekta).

 

Bajki afrykańskie: Jean Michel Kibushi Ndjate Wooto, Demokratyczna Republika Konga, 65 min.

 

O ROPUSZE, KTÓRA ODWIEDZIŁA TEŚCIÓW, 1991 rok, 8 min.

Tradycyjna opowieść Tetela Kasai. W drodze do teściów ropucha napotyka wiele stworzeń i każde z nich chce towarzyszyć jej podczas wizyty. Gdy dociera na miejsce i prosi o podzielenie się posiłkiem, okazuje się, że do jedzenia podano tylko jedną łyżkę...

 

BIAŁA POMARAŃCZA, 1993 rok, 14 min.

Żona ropuchy musi odnaleźć białą pomarańczę, aby uratować swojego męża. To jedna z opowieści z morałem, o pochodzeniu rzeczy i o cyklu życia.

 

Powyższe animacje zostały stworzone w oparciu o technikę malowanych papierowych wycinków - są kolorowe oraz przepełnione ponadczasową mądrością ludową.

 

MUANA MBOKA, 1999 rok, 14 min.

W wielkim afrykańskim mieście dziecko ulicy Muana Mboka, pracuje w supermarkecie dla „szefowej matki”. Osierocony i nieszczęśliwy Muana daje się ponieść marzeniom o sile talizmanu w kształcie żółwia, który podarował mu dziadek. Pewnego dnia Muana ratuje życie ministra, który w podziękowaniu daje mu dużą ilość pieniędzy. Nagroda wzbudza jednak zawiść...

 

KSIĄŻE LOSENO, 2004 rok, 29 min.

W odległym królestwie, gdzieś w sercu Afryki, król Muakana Kasongo Ka Ngolo poszukuje następcy tronu. Miłość, zazdrość oraz tradycja decydują o losach całego królestwa, a w centrum wydarzeń znajduje się młody książę Loseno.

Animacja wykonana przy pomocy glinianych lalek.

 

O REŻYSERZE: Jean Michel Kibushi Ndjate Wooto, najbardziej znany na świecie afrykański animator, urodził się w Kongu. Ukończył studia teatralne na Uniwersytecie w Kinshasie, a następnie studia multimedialne w Brukseli. W 1988 roku założył studio animacyjne w Kinszasie, gdzie zaczął produkować własne filmy. Od wielu lat jest prezesem CINAAF, organizacji zajmującej się rozwojem animacji w Afryce. Obecnie pracuje nad pierwszym pełnometrażowym filmem, przy którego produkcji jednym z kluczowych partnerów ma być polskie studio „Se-Ma-For”.

 

4 czerwca, godz.11.00 - sobota - zamknięcie sezonu, ostatni Poranek przed wakacjami