POZnań

Bo lepsze miasto wymaga pomysłów!

Plac Wolnosci - budzet obywatelski  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Tegoroczne głosowanie projektów w budżetu obywatelskiego odbywać się będzie według nowych zasad wypracowanych wspólnie przez urzędników i organizacje pozarządowe.

Całościowa kwota przeznaczona na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców wyniesie 15.000.000 złotych. Środki zostaną podzielone na dwa typy projektów: ogólnomiejskie i dzielnicowe.

Wartość tych pierwszych, o zasięgu realizacji przekraczającym obszar dzielnicy wynosi 5 milionów złotych, a dzielnicowych – do 500.000 złotych każdy. Poznaniacy wybiorą te najważniejsze z listy 170 projektów. Głosowanie od 1 do 12 października.

Zasady tegorocznego PBO ustalił Zespół ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, złożony z przedstawicieli organizacji pozarządowych i Gabinetu Prezydenta. Rozstrzygnie też ewentualne sprawy sporne lub budzące wątpliwości podczas głosowania.

Do przyszłorocznego PBO wpłynęły łącznie 272 wnioski: 146 na projekty dzielnicowe (Stare Miasto, Nowe Miasto, Wilda, Jeżyce, Grunwald), a 126 – projekty ogólnomiejskie. Do wniosków zarekomendowanych negatywnie wpłynęły 22 odwołania; 10 z nich rozpatrzono pozytywnie, a 12 – negatywnie.

Głosować może każdy mieszkaniec Poznania w wieku od 16 lat oraz studenci uczący na poznańskich uczelniach. Na kracie można oddać 6 głosów, na wszystkie projekty łącznie.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu. Punkty konsultacyjne i informacyjne znajdą się w centrum miasta, na targowiskach w każdej dzielnicy i siedzibach Urzędu Miasta Poznania. By maksymalnie ułatwić możliwość oddania głosu w różnych punktach miasta, pojawią się też mobilne punkty rowerowe.

Więcej informacji: www.poznan.pl/budzetobywatelski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz