Chińczyk, a konkretnie popularna gra w Chińczyka stała się dobrym pretekstem do zorganizowania zbiórki na leczenie chorej Amelki z Łazarza. U dziewczyki zdiagnozowano malformację tętniczno-żylną prawej ręki, bardzo rzadkie schorzenie, które wymaga kosztownego leczenia w klinice w Magdeburgu.
W sobotę, 18 lutego o godz. 16 w Cafe Przymiarka przy ul. Wyspiańskiego 15 odbędzie się turniej w popularną grę planszową „Chińczyk”. Wpisowym są datki na leczenie Amelki Klatkiewicz, 1,5-rocznej dziewczynki z Łazarza, u której w pierwszych miesiącach życia zdiagnozowano malformację tętniczo-żylną prawej ręki.
To bardzo rzadka anomalia naczyniowa – w jej rączce występują nieprawidłowe połączenia tętnic i żył, które prowadzą do nienaturalnego rozrostu naczyń krwionośnych. Wraz z nimi rozrasta się cała kończyna, która wymusza szybszy przepływ krwi. Dla serca to dodatkowe obciążenie, dlatego gdy kończyna jest już zbyt przerośnięta, trzeba ja amputować. Taki los spotkał Kubę Walkowiaka z Krzyża w Wielkopolsce – o jego przypadku było głośno w wielu mediach ogólnopolskich.
Rodzicom nie udało się znaleźć w Polsce szpitala, który dysponowałby odpowiednim sprzętem i wystarczająco doświadczonym personelem, aby podjąć leczenie ich córki.
Pomoc udało się znaleźć dopiero w klinice w Magdeburgu, gdzie dzięki pomocy Fundacji „Kawałek Nieba” i zbiórce za pośrednictwem strony Siepomaga.pl Amelka przeszła już dwie pierwsze serie embolizacji – zabiegów polegających na zamknięciu nieprawidłowo połączonych naczyń krwionośnych. Lekarze nie mogą jednak od razu usunąć wszystkich wykrytych anomalii, gdyż byłoby to niebezpieczne dla życia. Amelka musi przejść jeszcze przynajmniej kilka takich zabiegów, a to oznacza koszty, które zdecydowanie przerastają możliwości finansowe jej rodziców, stąd pomysł zorganizowania turnieju charytatywnego w Chińczyka.
Nagrodami w konkursie są m.in. okolicznościowy puchar, srebrny łańcuszek, naszyjnik, kubek „Star Wars” i słodycze. Osoby chcące wziąć udział w turnieju, powinny wysłać swoje zgłoszenie na adres kubiak.zenon@wp.pl, wpisując w nim imię, nazwisko, nr tel. kontaktowego, a w przypadku osób niepełnoletnich także wiek (tytuł maila: “Chińczyk”). W turnieju może wziąć udział maksymalnie 32 zawodników, dlatego lepiej nie czekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.
Jeśli ktoś z różnych względów nie może wziąć udziału w turnieju, ale chciałby wspomóc finansowo leczenie Amelki, może przekazać pieniądze poprzez zbiórkę prowadzoną na stronie Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/ameliaklatkiewicz. Na tej samej stronie można znaleźć też więcej szczegółowych informacji na temat Amelki i jej choroby.
Dodaj komentarz