Rozpoczęły się konsultacje, które poprzedzają debatę o rozwoju i odnowie śródmieścia Poznania. Dzisiaj czerwony, piętrowy autobus zatrzymał się na Placu Wolności. Jutro pojawi się na Jeżycach.
W autobusie, który do czwartku stawać będzie w różnych częściach miasta, każdy będzie mógł wypełnić krótką ankietę dotyczącą centrum Poznania. Pytania przygotował Instytut Socjologii UAM.
Celem debaty jest zebranie opinii mieszkańców, ale też osób i instytucji które “korzystają” z tej części miasta. Organizatorzy chcą poznać problemy i potrzeby śródmieścia, chcą rozmawiać o mocnych i słabych stronach śródmieścia. Ankieta pomoże przygotować założenia oraz następnie opracowanie wieloletniego programu rozwoju i odnowy centrum Poznania. Ma on mieć charakter wykonawczy i zintegrowany, a więc obejmujący różne pola i dziedziny aktywności miejskiej na terenie śródmieścia – podkreślają organizatorzy całego przedsięwzięcia.
Opracowany z pomocą mieszkańców program ma być realizowany od 2014 do 2030 roku. Program ma być, zdaniem pomysłodawców, dokumentem realnym i realizacyjnym, mającym przełożenie na kolejne budżety miasta i wieloletnią prognozę finansową, uwzględniający aspekty prawne i także perspektywy finansowe środków z Unii Europejskiej.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem byłby to pierwszy tego typu program w polskim mieście na rzecz odnowy i rozwoju śródmieścia, wzorujący się na podobnych rozwiązaniach w miastach Zachodniej Europy.
Debata rozpocznie się 21 marca i trwać będzie do 29 maja. Ta część rozpocznie się od wykładu Andreasa Billerta, eksperta z dziedziny rewitalizacji miast, który mówić będzie o zintegrowanych planach rozwoju miast niemieckich, oraz o możliwościach i potrzebach polskich.
Nim to jednak nastąpi zachęcamy do wypełnienia ankiety. Oto miejsca i terminy, w których możecie to zrobić w piętrowym autobusie.
Poniedziałek – 12:00 – 17:00 – Plac Wolności,
Wtorek – 12:00 – 17:00 – Rynek Jeżycki,
Środa – 12:00 – 17:00 – Rynek Łazarski,
Czwartek – 12:00 – 17:00 – Rynek Wildecki.
Konsultacje i Debatę organizują miedzy innymi Oddział Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania, Biuro Rady Miasta Poznania, Biuro Kształtowania Relacji Społecznych Urzędu Miasta Poznania, oraz Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania.
no co dalej Grobel ny musi odejsc
i co to zmieni, skoro mentalnosc poznaniakow – ponanczytkwo jest jak w morlanosci pani dulskoiej – miasto potrzebuje swiezej krwi!
zmieni jeśli ludzie się wezmą za to towarzystwo wzajemnej adoracji urzędniczej i zaczną działać