Grunwald POZnań

Czy w dawnym kinie Grunwald będzie Biedronka?

Na parterze sklep, na wyższej kondygnacji galeria obrazów połączona z ekspozycją foteli i ekranu kinowego, projektorów i plakatów filmowych – tak już wiosną przyszłego roku będzie wyglądać budynek dawnego Kina Grunwald.

Pod koniec zeszłego roku Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż nieruchomość, znajdującą się przy zbiegu ulic Marcelińskiej i Polnej na działce o powierzchni 0,2049 ha i 1091,98 m kw. powierzchni użytkowej. Cena wywoławcza budynku wynosiła 2,3 mln zł.

Kino Grunwald - co powstanie po remoncie budynku

Budynek dawnego kina Grunwald został sprzedany przez gorzowski Oddział Terenowy Agencji Mienia Wojskowego. Za 2 mln 323 tys. złotych kupił go Andrzej Konieczny, który prowadzi też biuro architektoniczne Archi-Projekt, tworzące projekty dla sklepów sieci Żabka, Biedronka i innych obiektów handlowych.

Od kilku lat budynek stoi pusty. W wyniku nieogrzewania obiektu oraz nieszczelnego pokrycia dachowego i izolacji przeciwwilgociowych, w bardzo szybkim tempie pogarsza się ogólny stan techniczny budynku. Obecnie rozpoczęto prace przygotowawcze do remontu polegające głównie na demontażu elementów wyposażenia i wystroju wewnętrznego – mówi Andrzej Konieczny, właściciel budynku.

Planujemy utworzyć obiekt usługowo-handlowy. Na dole byłby obiekt handlowy. Na poddaszu przewidujemy zrobienie czegoś w rodzaju galerii obrazów, łącznie z elementami sentymentalnymi związanymi z Kinem Grunwald. Planujemy pokazać elementy wystroju, fotele, projektory, kawałek ekranu i stare plakaty. Chcielibyśmy to umieścić w formie stałej wystawy- mówi Andrzej Konieczny, biuro architektoniczne Archi-Projekt.

Dwane kino Grunwald przy Marcelińskiej

Niewykluczone, że Kino Grunwald podzieli ten sam los co Kino Wilda i powstanie w nim dyskont spożywczy “Biedronka”.

Czy będzie Biedronka czy inny sklep trudno będzie mi powiedzieć, bo jeszcze rozmowy trwają. Zakończenie inwestycji planujemy w I kwartale przyszłego roku – dodaje Andrzej Konieczny.

Budynek przy zbiegu ulic Polnej i Marcelińskiej powstał w 1912 roku. Początkowo wchodził w skład kompleksu koszar wojskowych i pełnił funkcje ujeżdżalni. W 1963 roku dokonano dokonano adaptacji obiektu na Kino Wojskowe, które później zmieniło nazwę na Kino Grunwald. Kino swoją działalność zaprzestało na początku lat 90. Od 2005 roku mieściła się tutaj “Scena Rozmaitości”.

Autor: Janusz Ludwiczak, więcej informacji z Łazarza znajdziecie na stronie www.lazarz.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz