W sercu Poznania, w malowniczej dzielnicy Jeżyce, powstała wyjątkowa inicjatywa, która łączy dźwięk, historię oraz architekturę. Dzięki aplikacji Łapp Poznań_Jeżyce, mieszkańcy i turyści mają możliwość odkrywania tej urokliwej części miasta poprzez słuchowiska, które doskonale nadają się na spacer. Projekt ten, zainicjowany przez Fundację Fonorama, to swoisty hołd dla bogatej historii Jeżyc, który jednocześnie zachęca do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
Aplikacja oferuje 16 unikalnych opowieści, które można odsłuchać podczas wędrówki po północnej części osiedla. Spacer rozpoczyna się w okolicy Domu Tramwajarza, gdzie dostępny jest QR kod do pobrania aplikacji. Po włączeniu GPS i podpięciu słuchawek, użytkownicy mogą ruszyć w drogę i zanurzyć się w niezwykłe historie tego miejsca. Oprócz znanych punktów, takich jak Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny czy Stare Zoo, słuchacze odkryją także mniej oczywiste miejsca, które ożyją dzięki dramatycznym opowieściom i efektom dźwiękowym.
W skład projektu zaangażowani są nie tylko pisarze, ale również zgromadzona ekipa aktorów z Teatru Nowego oraz Teatru Polskiego. Każda historia jest bogato udźwiękowiona i wzbogacona oryginalną muzyką, skomponowaną przez artystów takich jak Mooryc czy Rafał Zapała. W rolę przewodnika-narratora, wcielił się poznański aktor z Teatru Nowego, Michał Kocurek. W słuchawkach zabrzmią również głosy innych aktorów i aktorek: Edyty Łukaszewskiej, Martyny Zaremby-Maćkowskiej, Julii Rybakowskiej, Michała Grudzińskiego, Andrzeja Niemyta, a także Jakuba Papugi z Teatru Polskiego oraz Agnieszki Pawlak. Twórcy projektu starali się stworzyć niepowtarzalne klimaty i atmosferę związane z opowiadaną treścią, co z pewnością wzbogaca doświadczenie spacerowiczów.
Spacerując po Jeżycach z aplikacją, uczestnicy będą mieli szansę na delektowanie się nie tylko dźwiękowymi narracjami, ale również muzycznymi akcentami. Wśród ścieżki dźwiękowej usłyszymy piosenki oraz różnorodne hejnały i marsze wojskowe. Efekt końcowy to nie tylko zarzewie dla wyobraźni, ale także niepowtarzalna podróż przez kulturę i historię Poznania.
Łapp Poznań nie kończy się jednak tylko na Jeżycach. Aplikacja oferuje również możliwość odkrywania centrum Poznania przez pryzmat słuchowisk. Tam również przygotowano 16 punktów z mikrosłuchowiskami, które ożywiają znane i mniej znane miejsca stolicy Wielkopolski. Każdy punkt starej i nowej architektury staje się częścią narracji, która przyciąga uwagę i zachęca do eksploracji historii.
Dzięki takim projektom jak Łapp Poznań_Jeżyce mieszkańcy oraz odwiedzający mogą w nowy sposób odkrywać bliskie im miejsca, angażując się w ich historię i kulturę. Warto skorzystać z tej unikalnej okazji i wybrać się na spacer słuchowiskowy – być może dźwiękowe opowieści zainspirują do odkrywania kolejnych tajemnic Poznania!
Punkty startowe spaceru po Centrum: Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44), QR kod jest dostępny przy wejściu,Biblioteka Raczyńskich (plac Wolności 19), QR kod dostępny jest we foyer,Kołorking Muzyczny (ul. Św. Marcin 75), QR kod jest dostępny przy wejściu,Centrum Szyfrów Enigma (ul. Św. Marcin 78), QR kod dostępny jest we foyer,CK Zamek (ul. Św. Marcin 80/82), QR kod znajduje się w kasie,Teatr Ósmego Dnia (ul. Ratajczaka 44), QR kod jest dostępny przy wejściu.
Dodaj komentarz