Jak cię widzą tak cię e-piszą. Ze stronach miejskich Poznania możemy pobrać przewodnik turystyczny przygotowany przez blogerów. Autorzy internetowych pamiętników w swoich postach opisali miejsca często pomijane w zwyczajowych propozycjach wycieczek.
Każdy z zaproszonych autorów przygotował unikalną ścieżkę zwiedzania miasta, zgodną ze swoimi zainteresowaniami i tematyką prowadzonego bloga. Na podstawie ich relacji, powstał elektroniczny przewodnik.
Co odróżnia go od tych już istniejących? Przede wszystkim to, że przedstawionych w nim miejsc próżno szukać na pierwszych stronach innych przewodników. To klimatyczne zakątki Poznania, położone na uboczu, poza głównymi trasami wycieczek. – Poznań jest pełen interesujących miejsc, które choć są warte odwiedzenia, nie są powszechnie znane – mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Czasem wystarczy skręcić w zapomnianą uliczkę lub wybrać się w krótką podróż tramwajem, żeby poznać zupełnie inne oblicze miasta – dodaje
Śladem Kominka
I tak, podążając śladem sentymentalnej ścieżki Kominka trafimy do jeżyckiego kina Rialto, na odkrytą na nowo ulicę Taczaka czy, pod legendarną wśród studentów, budkę z zapiekankami „Teatralka”. Po miejscach, których nie wypada nie znać prawdziwemu Gentlemanowi, takich jak Hotel Bazar, korty tenisowe Olimpia czy staromiejskie antykwariaty, oprowadza Łukasz Kielban. Solidną dawkę kulturalnych doznań w postaci festiwalu Dancing Poznań czy wizyty w CK Zamek, serwuje Andrzej Tucholski.
Z kolei najciekawsze centra innowacji, takie jak Concordia Design czy ZOO Coworking, pokazał na swoim blogu Maciej Mazurek. Ścieżka przygotowana przez Zofię Wawrzyniak i Magdalenę Ratajczak to natomiast propozycja dla wszystkich amatorów sportu, którzy chcieliby poznać najlepsze trasy biegowe w Poznaniu – między innymi te wokół Jeziora Malta i w parku Cytadela. Osobny rozdział przewodnika zostanie poświęcony restauracjom i punktom gastronomicznym, które warto – zdaniem blogerów – odwiedzić.
W poznańskim e-przewodniku będzie można znaleźć też sporo ciekawych informacji. Śledząc trasy blogerów czytelnicy dowiedzą się m.in., gdzie w Poznaniu rodzą się firmy o międzynarodowej sławie, w którym hotelu przed wojną zastrzelono polskiego oficera czy gdzie w czasie roku akademickiego bawią się kolejne pokolenia studentów. – Nawiązując współpracę z blogerami pokazaliśmy niestandardowe podejście do promocji miasta i turystyki – mówi Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta. – Na rynku obecnych jest wiele przewodników i poradników dla zwiedzających. Nasz wyróżnia się na ich tle zarówno formą, jak i treścią. Jest również adresowany do znacznie szerszego grona odbiorców niż tradycyjne, papierowe wydania. Mam nadzieję, że niezależne zdanie blogerów i ich alternatywne podejście do zwiedzania zainspiruje wielu do zapoznania się z ofertą Poznania. – kończy.
Przewodnik jest do pobranie ze strony www.poznan.travel
Dodaj komentarz