Siatkarski klub Enea Energetyk Poznań, będzie miał zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną. Jego Partnerem Medycznym została klinika Rehasport. Umowa będzie obowiązywać do końca 2024 roku.
Enea Energetyk Poznań od pięciu lat występuje w siatkarskiej pierwszej lidze kobiet, ale też co roku bije się w niej o najwyższe lokaty. Przede wszystkim odnosi jednak ogromne sukcesy w zmaganiach młodzieżowych, tak wśród dziewcząt, jak i chłopców. Efektem są kolejne mistrzowskie tytuły, a także możliwość pochwalenia się, że w tym właśnie poznańskim klubie wychowały się mistrzynie kraju i czołowe reprezentantki Polski: Marlena Kowalewska (z domu Pleśnierowicz) i Agnieszka Korneluk (z domu Kąkolewska). Ich następczynie oraz następcy mogą liczyć na fachową opiekę medyczną i specjalistyczne badania, które pomogą lepiej przygotować się do sezonu. To efekt współpracy z kliniką Rehasport, która została oficjalnym Partnerem Medycznym Enei Energetyka Poznań.
Chcemy jak najlepiej przygotować się do sezonu
Chcąc walczyć o najwyższe cele musimy przede wszystkim zadbać o zdrowie naszych zawodniczek. Sezon jest długi, a kontuzje w sporcie zdarzają się stosunkowo często, stąd bardzo cieszymy się na współpracę. Poza opieką specjalistów w trakcie trwania sezonu, możemy również liczyć na dokładną ocenę biomechaniczną przed jego rozpoczęciem, dzięki czemu wiemy jak jeszcze lepiej przygotować się na nadchodzące rozgrywki! – mówi Robert Rakowski, Prezes Enea Energetyka Poznań
Patrząc na ilość sukcesów, jakie polskie reprezentacje oraz kluby odnoszą w grach zespołowych, siatkówka nie ma sobie równych. To właśnie efekt szkolenia w wielu ośrodkach, w tym i w Poznaniu. Enea Energetyk to absolutnie ścisła czołówka w tym aspekcie i jestem przekonany, że już niebawem zobaczymy ten zespół w Tauron Lidze. Dla nas to powód do dumy, że możemy przyczynić się do rozwoju tak całego klubu, jak i młodszych oraz starszych zawodniczek i zawodników – mówi dr hab. Tomasz Piontek, członek zarządu Rehasport. I dodaje: – Już w pierwszym etapie przygotowań drużyn do startu rozgrywek ligowych zapewnimy specjalistyczny cykl badań, który może w dużym stopniu zmniejszyć liczbę potencjalnych urazów.
Kluczowa w tym kontekście jest Biomechaniczna Ocena Funkcjonalna, którą siatkarki i siatkarze przejdą pod koniec sierpnia. To zestaw badań oraz testów, które wsparte odpowiednią diagnostyką, pozwalają lokalizować i eliminować tzw. słabe ogniwa. To po prostu miejsca zagrożone urazami. Takie miejsca mogą być zupełnie inne u każdego sportowca. Wyniki badań wspomagają także kontrolę procesu treningowego, pozwalają sztabowi szkoleniowemu dostosować ćwiczenia, również w przypadku rehabilitacji pourazowej.
Zespół kliniki Rehasport składa się z ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, a także trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, dietetyków i menedżerów sportowych.
Dodaj komentarz