Cudze chwalicie, swego nie znacie? Na rozpoczętym właśnie Pyrkonie będzie można spotkać wielu pisarzy z Poznania i Wielkopolski. Będzie to okazja do poznania ich twórczości, ale też ich samych. Polecamy to wszystkim miłośnikom fantastyki!
Zachęcamy, by wybrać się choć na jedno takie spotkanie. Poniżej znajdziecie informacje o tym kogo, kiedy i gdzie będzie można wysłuchać przez weekend.
Sylwia Błach – autorka powieści i opowiadań grozy, studentka Politechniki Poznańskiej. Wydała powieść „Bo śmierć to dopiero początek” i zbiór opowiadań „Strach”.
Punkty programu:
[panel] Inkubator pisarski (niedziela, 13:00, Literacka 1)
Maciej Guzek – prawnik, współzałożyciel Klubu Fantastyki „Druga Era” i wieloletni redaktor fanzinu „Inne Planety”, autor zbioru opowiadań „Królikarnia” i powieści „Inny świat”, laureat nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction dla najbardziej obiecującego młodego twórcy (2010). Nominowany do Nagrody im. J. Zajdla i Nagrody Literackiej im. J. Żuławskiego.
Punkty programu:
[panel] Kolonizacja światów (sobota, 10:30, Aula 2 – Literacka)
Spotkanie autorskie z Witem Szostakiem (sobota, 20:30 – Literacka 2)
Iwona Michałowska – Gabrych – absolwentka anglistyki i hispanistyki, autorka powieści „Arkadia”, tłumaczka książek, redaktorka fanzinu „Inne Planety”. Nominowana do Nagród Nowej Fantastyki w kategorii Reflektor.
Punkty programu:
Baśnie contra sztuka nowej adaptacji (sobota, 20.00, Literacka 1)
Marcin Mortka – skandynawista, autor licznych książek dla dzieci i dorosłych, tłumacz, nauczyciel angielskiego i norweskiego, pilot wycieczek.
Punkty programu:
Spotkanie autorskie (sobota 19:00, Literacka 1)
Marcin Mortka i przyjaciele czytają „Przygody Tappiego” (Sobota 13:00, Blok dziecięcy – Pyrkącik 1)
Chcę być tłumaczem, i co teraz? (sobota 14:30, Literacka 2)
[panel] Obudzić pasję w młodym umyśle (sobota 16:30, Aula 2 – Literacka)
Michał Protasiuk – autor powieści „Punkt Omega”, „Struktura”, „Święto rewolucji” oraz „Ad infinitum”, która będzie miała premierę na tegorocznym Pyrkonie. Ekonomista z wykształcenia i powołania. Przez wiele lat związany z Poznaniem, Klubem Fantastyki „Druga Era” i „Innymi Planetami”, od niedawna mieszka w Warszawie.
Punkty programu:
[panel] Wizje przyszłości (sobota, 12:00, Literacka 1)
Premiery wydawnictwa Powergraph (sobota, 17:30, Literacka 2)
[panel] Wizje ekonomii (niedziela, 10:00, Literacka 1)
Dyżur autografowy (sobota, 16:00, blok literacki [7, Ip.])
Wojciech Szyda – gnieźnianin, od czasu przybycia na studia zamieszkały w Poznaniu. Z zawodu radca prawny. Założyciel fanzinu „Inne Planety”. Autor powieści „Hotel Wieczność”, „Miasto dusz” i „Fausteria” oraz zbiorów opowiadań „Szlak cudów” i „Stroiciel ciszy”. W twórczości chętnie sięga po motywy religijne. Nominowany do Nagrody im. J. Zajdla, w roku 2012 uhonorowany medalem „Za zasługi dla polskiej fantastyki”.
Punkty programu:
Gdzie jest głowa św. Wojciecha? Czyli o kradzieży relikwii (sobota, 11:00, Literacka 1)
[panel] Rozdroża historii, czyli o historiach alternatywnych (sobota, 15:30, Aula 2 – Literacka)
[panel] Granice w literaturze – estetyczne, obyczajowe, tematyczne (sobota, 18:00, literacka 1)
[panel] Jam jest demiurg twój…? (sobota, 19:30, Aula 2 – Literacka)
Dyżur autografowy (sobota, 17:30, blok literacki [7, Ip.])
Paweł Zych – z zawodu architekt. Autor komiksów, współautor (obok Witolda Vargasa) „Bestiariusza słowiańskiego” i „Duchów polskich miast”.
Punkty programu:
Bestiariusz słowiański i nowe trendy w fantastyce (sobota, 12:30, Literacka 2)
Dyżur autografowy (sobota, 13.30, Blok Literacki [7, 1p.])
Od lat tradycją pyrkonową jest publikacja fanzinu „Inne Planety”. Numer bieżący oraz numery archiwalne można pobrać ze strony inneplanety.pl. Wśród autorów wielu wyżej wymienionych, a także Maciej Parowski, Lech Jęczmyk, Jacek Sobota i inni.
Dodaj komentarz