Piwo lubimy pić! Warto jednak w czasach, gdy zamiast masowej produkcji zaczynamy smakować trunki z rzemieślniczych i domowych browarów poznać historię piwa. Na specjalną plenerową imprezę edukacyjno – rekreacyjną zaprasza Muzeum w Szreniawie. Złocistych trunków z różnych stron na pewno nie zabraknie!
Głównym celem dorocznego wydarzenia jest przedstawienie tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich, przybliżenie sposobu warzenia piwa, prezentacja małych i średnich browarów funkcjonujących obecnie w Wielkopolsce, a także pokazanie wyrobu piw tzw. domowych – zaprasza Mariusz Gąszczołowski z działu promocji muzeum.
Na specjalnym stoisku “Leki z domowej apteki” będzie można poznać znaczenie piwa w zapobieganiu i leczeniu wielu schorzeń, a także walory kosmetyczne złocistego napoju, znane już w starożytności. Sporządzone i pokazane będą „mikstury” pielęgnujące urodę.
Prezentowane będą także sposoby produkcji piwa domowego górnej i dolnej fermentacji, a także współczesny sprzęt oraz surowce do wyrobu. Będą oczywiście ogródki poszczególnych browarów regionalnych połączone z prezentacją i sprzedażą ich wyrobów.
Tradycyjnymi elementami wydarzeń w Muzeum w Szreniawie są pokazy wypieku chleba, pracy twórców ludowych i rzemieślników w połączeniu ze sprzedażą ich wyrobów, a także maszyn rolniczych.
Muzeum razem z Kolejami Wielkopolskimi zaplanowało uruchomienie specjalnych pociągów dodatkowych na trasie Poznań – Szreniawa – Stęszew – Szreniawa – Poznań w dniu imprezy w cenie 5 zł. od osoby w obie strony (oferta tylko na pociągi dodatkowe, poza połączeniami regularnymi).
VII Festiwal Piwa w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie – 14 maja 2017 w godz. 12.00 – 19.00
Dodaj komentarz