POZnań

7 fascynujących opowieści na Festiwalu podróżników!

Ararat  Foto: Łukasz Karłowski, AKG Halny

Zdobywca irańskiej góry Zargos, himalaista, uczestnik wypraw Andrzeja Zawady, rowerzyści, którzy na tandemie dotarli z Poznania na Sumatrę i kilku innych podróżników to goście kolejnej edycji V Festiwal Slajdów Podróżniczych.

Ararat Foto: Łukasz Karłowski, AKG HalnyPodczas czterech dni (5–8 maja) fani podróży, goście festiwalu będą mieli okazję wysłuchać siedmiu prezentacji czołowych polskich podróżników i reportażystów.

Imprezę rozpocznie pokaz Alferda Sosgórnika i Elwiry Surdy, którzy w niekonwencjonalny sposób przedstawią rzeczywistość północnych Indii, Nepalu i Zachodniego Tybetu w prezentacji pt. „Impresje himalajskie”.

W kolejnych dniach będzie można posłuchać relacji Karoliny i Aleksandra Klai – małżeństwa, które trasę z Wągrowca na Sumatrę pokonało na tandemie, Aleksandra Ostrowskiego – człowieka, który samodzielnie wspiął się na Czo Oju (8201 m n.p.m.) w Himalajach, a następnie zjechał ze szczytu na nartach oraz Jerzego Pawlety – poznańskiego fotografa i dokumentalisty, który właśnie wrócił z podróży do Indonezji.

Podczas czwartkowego pokazu festiwalowi goście wysłuchają legendy polskiego himalaizmu – Bogdana Jankowskiego – człowieka, który brał udział w wyprawach Andrzeja Zawady, w tym w pierwszych zimowych wyprawach na K2, Mount Everest, Nangę Parbat. Pan Bogdan opowie o swoim spojrzeniu na góry. Festiwal zakończą prezentacje Piotra Strzeżysza, który podjął wyzwanie przejechania na rowerze obu kontynentów amerykańskich, a także Łukasza Supergana – zdobywcy Łuku Karpat i Gór Zargos w Iranie.

Chile Foto: Hania Łukaszewicz, Ewa Drążkowska, Lena Dębosz / AKG Halny

Celem Festiwalu jest pokolenie niebywałego piękna otaczającej nas przyrody oraz wyzwolenie w młodych ludziach ciekawości świata. Występujący podczas imprezy prelegenci postarają się pokazać, że podróże dostępne są dla każdego, a do ich realizacji potrzebna jest przede wszystkim silna wola i samozaparcie – mówi organizator, Maciej Przybylak, z Akademickiego Klubu Górskiego Halny.

Pokazy odbywać się będą w salach CW123 (wtorek) i CW1 (środa–piątek) Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej. 5 maja o godz. 19:30 odbędzie się jeden pokaz, natomiast w kolejnych dniach dwa pokazy rozpoczynać się będą kolejno o 18:00 i 19:30. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie http://halny.org/festiwal/. Wstęp na wszystkie prezentacje jest wolny.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz