Liczy się tytuł inżyniera, podkreślają przedstawiciele nauk ścisłych. Nauki humanistyczne zdają się być w odwrocie, zmagając się z negatywnymi opiniami na temat kształcenia uniwersyteckiego. Tymczasem badania prowadzone przez uczelnie i przykłady z życia samych absolwentów-humanistów dowodzą, że pracodawcy chętnie ich zatrudniają i doceniają za wkład jaki wnoszą do ich firm.
Współczesne kierunki humanistyczne i społeczne to już nie są studia teoretyczne. To przede wszystkim studia praktyczne, nastawione na ścisłą współpracę z biznesem i powiązanie z nowoczesnymi technologami, które są wykorzystane w procesie kształcenia. Także absolwenci sami zdobywają specjalistyczne przygotowanie do tego, by współtworzyć nowe rozwiązania technologiczne.
Postrzeganie nauk społecznych chcą zmienić organizatorzy projektu “Humaniści kontratakują” realizowanej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. W serwisie Edulandia będzie można będzie znaleźć wiele artykułów na temat rynku pracy w kontekście humanistów, prognoz czy perspektyw jakie będą mieli przed sobą.
Autorami artykułów są dziennikarze oraz eksperci m.in. psychologowie społeczni, specjaliści od rynku pracy, pracownicy biur karier uczelni wyższych, socjologowie, specjaliści od komunikacji, przedstawiciele biznesu, rzecznik praw absolwenta oraz wielu innych.
Na stronach akcji pojawią się także opisy kierunków humanistycznych XXI wieku a humaniści, którzy osiągnęli sukces podzielą się swoimi doświadczeniami i dadzą wskazówki, jak znaleźć sposób na siebie dzięki studiom humanistycznym i społecznym.
Dodaj komentarz