Czy dowiemy się kiedyś, jak wyglądały komnaty pierwszego władcy Polski? Czy ociekały złotem, czy też były skromne? Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza na żywą lekcję historii, w towarzystwie archeologów prowadzących właśnie wykopaliska w jednym z najważniejszych miejsc średniowiecznej historii naszego kraju – palatium, czyli rezydencji książęcej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.
„To pilotażowy program, który przygotowaliśmy specjalnie z myślą o młodzieży szkolnej. Jest to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć badania archeologiczne i poznać ich efekty na spotkaniu z naukowcami” – mówi Agnieszka Stempin, kierownik Rezerwatu Archeologicznego Genius loci.
Zajęcia tematyczne połączone z odwiedzinami na wykopaliskach noszą tytuł „Pałac Mieszka I w Poznaniu. Jak odkrywa się historię?”. Spotkania odbywają się od wtorku do piątku w październiku i listopadzie w godzinach pracy rezerwatu.
Całkowity koszt zajęć dla klasy do 30 osób wynosi 150 zł. W cenę wliczony jest seans filmu 3D, prezentacja multimedialna, zwiedzanie rezerwatu i wykopalisk prowadzonych obok kościoła Najświętszej Marii Panny przez prof. Hannę Kóčkę-Krenz z Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu. Według najnowszych ustaleń archeologów jest prawdopodobne, że palatium było pierwszą monumentalną budowlą w państwie Piastów.
Dodaj komentarz