Jarmark Wielkanocny rozpocznie się w sobotę, 1 kwietnia. Oficjalne otwarcie przewidziano na godzinę 12.00, a towarzyszyć mu będzie występ kapeli dudziarskiej „Spod Poznania”. Przez cały dzień będzie można wziąć udział w degustacjach i pokazach kulinarnych. W ramach akcji „Wielkanoc-Mięsne Święta-Polska tradycja” mistrzowie kuchni zaprezentują, jak przyrządzić dania z wołowiny i wieprzowiny na świąteczny stół.
Każdego dnia odbywać się będą także warsztaty rękodzieła, podczas których nauczymy się robić pisanki i inne ozdoby wielkanocne. – Mam nadzieję, że zachęcą one poznaniaków do tego, by własnoręcznie wykonać pisanki i inne ozdoby na świąteczny stół – mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska, która jest organizatorem jarmarku.
Na pewno warto pojawić się w okresie przedświątecznym na Starym Rynku. Szczególnie w weekendy, kiedy będzie najwięcej atrakcji dla dzieci. A poza tym: dla każdego coś miłego. Będzie można pysznie zjeść i zrobić typowo świąteczne zakupy.
Na stoiskach, które staną po południowej stronie Starego Rynku, czyli między ulicą Paderewskiego a Wodną, będzie można kupić m.in. lokalne wyroby wędliniarskie, sery, pieczywo, ale też różnego rodzaju ozdoby, rękodzieło skórzane, ceramikę, serwety, ręcznie robioną biżuterię, palmy wielkanocne czy pisanki.
Program jarmarku przewiduje też wydarzenia kulturalne. Wystąpi Kapela Dudziarska “Koźlary” ze Stęszewa, Orkiestra „Vivat” z Sierakowa, będą spektakle teatralne i animacje dla dzieci.
Program artystyczny nawiązuje do tradycyjnych obrządków wielkanocnych – mówi Anna Dorna, prezes Fundacji Flow Art, która przygotowała program artystyczny Jarmarku Wielkanocnego. – Będą warsztaty i pokazy rękodzieła świątecznego. Zapraszamy też dzieci, dla których przygotowaliśmy m.in. przedstawienia teatralne o tematyce wielkanocnej.
Spektakle odbywać się będą w weekendy na małej scenie przy budynku Odwachu. Pierwszy z nich pt. „Zagadkowa pisanka” będzie można obejrzeć już w niedzielę o godzinie 12.00. W kolejny weekend dzieci zobaczą „Ptasie rozmówki Dudka i Kurki” (8.04.2017, godz. 16.00) oraz „Jak Miś z Kotem wiosnę witali” (9.04.2017, godz. 12.00).
Program
1 kwietnia – sobota
11.00 – 19.00 – Pokazy i warsztaty rękodzieła świątecznego
11.00 – 17.00 – „Wielkanoc – Mięsne Święta – Polska Tradycja” – degustacje i pokazy kulinarne
12.00 – Oficjalne rozpoczęcie Jarmarku Wielkanocnego
12.00 – Występ kapeli dudziarskiej “Spod Poznania”
2 kwietnia – niedziela
11.00 – 19.00 – Pokazy i warsztaty rękodzieła świątecznego
12.00 – Spektakl teatralny dla dzieci pt. „Zagadkowa Pisanka”
13.00 – 15.00 – „Ale jaja” – warsztaty plastyczne dla dzieci
15.00 – „Duże bańki kolorowe jak pisanki” – animacje dla dzieci
8 kwietnia – sobota
11.00 – 19.00 – Pokazy i warsztaty rękodzieła świątecznego
12.00 – Koncert Orkiestry „Vivat” z Sierakowa – wspieramy Hospicjum Palium
14.00 – Koncert Dudziarzy “Koźlary” ze Stęszewa
15.00 – „Duże bańki kolorowe jak pisanki” – animacje dla dzieci
16.00 – Spektakl teatralny dla dzieci pt. „Ptasie rozmówki Dudka i Kurki”
9 kwietnia – niedziela
11.00 – 19.00 – Pokazy i warsztaty rękodzieła świątecznego
12.00 – Spektakl teatralny dla dzieci pt. „Jak Miś z Kotem wiosnę witali”
12.00 – 14.00 – Wielkanocne zabawy z Pogotowiem Społecznym
14.00 – „Duże bańki kolorowe jak pisanki” – animacje dla dzieci
Dodaj komentarz