W 300 autobusach i 125 tramwajach możemy już korzystać z sieci internetowej. Jeszcze przed umieszczeniem w pojazdach MPK informacji o hotspotach operator odnotowuje 1000 logowań na dobę. Dla wszystkich Internet dostępny jest przez 15 minut bez żadnych opłat każdego dnia. Limitu nie posiadają abonenci Inei.
– Uruchomiliśmy mobilne hotspoty we wszystkich tramwajach i autobusach, w których była możliwość techniczna i formalna zainstalowania urządzeń niezbędnych do świadczenia usługi. W kolejnym etapie chcemy sukcesywnie oddawać pozostałe hotspoty. Znajdą się one jeszcze w modelach prototypowych, pojazdach objętych gwarancją, jak np. w tramwajach Solaris Tramino, w których instalacja hotspotów wymaga dodatkowych ustaleń oraz w pojazdach Siemens Combino i Modertrans Moderus Beta, w których instalacja wymaga nadzoru inżynierskiego ze strony serwisu producenta – mówi Michał Korzeniewski, Dyrektor ds. Rozwoju INEA.
Jak podkreśla Iwona Gajdzińska rzeczniczka MPK poznańskie hot spoty to pierwsza sieć mobilna wdrożona w tak dużej skali w transporcie miejskim w Polsce. Dzięki Internetowi możemy naszych pasażerów powiadomić o zmianach w układzie komunikacyjnym, o objazdach i utrudnieniach, możemy wskazać im alternatywne połączenia i doradzić najkorzystniejsze drogi dojazdu. Dobra i szybka informacja pasażerska to ważna podstawa sprawnej komunikacji – dodaje
Urządzenia umieszczone w pojazdach są niewidoczne dla pasażerów. INEA zarządza specjalną platformą, która zapewnia monitoring i zdalne sterowanie wykorzystywanymi urządzeniami. Utrzymaniem sieci zajmują się dedykowani w INEA inżynierowie.
Dodaj komentarz