Dragon Klub. Mały Dom Kultury

Dragon Klub. Mały Dom Kultury

Adres: Zamkowa 3
Poznań

Dragon Klub. Mały Dom Kultury - zapowiedzi wydarzeń

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 25.04.2013 - start godzina 20:00

3D





3D

3D

25 kwietnia –> CZWARTEK
SCENA MAŁEGO DOMU KULTURY
START –> 20.00
BILETY W CENIE 15/20 PLN
W RAMACH FESTIWALU NOWY WIEK AWANGARDY

Joanna Duda – fortepian, Wurlitzer piano, micro korg, efekty elektroniczne
Tomasz Duda – saksofony
Radek Duda – micro korg, mbira, theremin, harmonijka ustna, efekty elektroniczne

PŁYTA ZOSTAŁA NAGRANA METODĄ BATES’A, W PAŹDZIERNIKU 1998 ROKU w mieszkaniu naszej babci Zosi z racji tego, że stał u niej fortepian. Wujek Janusz pożyczył nam wzmacniacz z magnetofonem kasetowym z możliwością nagrywania. Jest to muzyczny zapis bardzo ważnego dla nas momentu który był pretekstem do ponownego spotkania się na płaszczyźnie poza obiadowej. Każdy z nas eksperymentował już z muzyką improwizowaną we własnym zakresie. Radek rozpoczął swoją przygodę z elektroniką dzięki przywiezionemu przez ojca morgowi, który został zakupiony w ramach prezentu urodzinowego w zagranicznym komisie. Tomek za stypendium naukowe na uczelni nabył saksofon Buffet Crampon (przedtem grał na okropnym Conn-ie). Joanna od dłuższego czasu przygrywała sobie krzywe melodie między jedną fugą a drugą.

Nasze ówczesne fascynacje muzyką konkretną, klasyczną, współczesną oraz elektroniczną zaprowadziły nas po raz pierwszy w tak dalekie rejony dźwiękowe. Jest to składanka – wybrane fragmenty z kilku sesji zarejestrowanych na wielu kasetach starannie przyłożyliśmy się do procesu produkcji naszej kasety – odmierzaliśmy przerwy między utworami ołówkowymi obrotami, aby odstępy były tej samej długości.

Niestety fragment materiału został utracony w wyniku pomyłki przy wyborze kasety (fragment sonaty Prokofieva nagrany przez przygotowującą się do egzaminu Joannę).

Tomek podczas przeprowadzki do Warszawy naszą kasetę odnalazł w tapczanie; jest to składanka utworzona przez nas z kilku innych. Oryginalne opakowanie zostało zeskanowane, aby zachować oryginalny wygląd; tytuły zostały napisane ręką Radka.

Nazwa 3D i tytuł kasety zostały wymyślone przez nas w momencie, gdy postanowiliśmy wydać ten materiał.


JOANNA DUDA

Pianistka, kompozytorka, współtwórczyni projektów AuAuA, J=J, JAA., 3D, Hotgod vs Rozum. Członkini Wojtek Mazolewski Quintet i Chopin na 5 fortepianów pod wodzą Sławomira Jaskułke. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska (2010, 2012). Nominowana do nagrody przyznawanej przez TVP Kultura “Gwarancje Kultury 2011” w kategorii “Debiut Roku” za album “Muzyka do bólu” oraz do nagrody “Plus Grand Prix Jazz Melomani 2010” w kategorii “Nadzieja Melomanów”. Udziela się na scenie muzyki jazzowej i improwizowanej w Polsce i za granicą. Ma na koncie 8 albumów, w tym pod swoim nazwiskiem – Joanna Duda The Best Of.

Eklektyczność jej muzyki słyszalna jest zarówno w poszczególnych projektach, kompozycjach jak i w podejściu do zagadnienia nowoczesnej pianistyki. Powodem tego jest ogromna ilość muzycznych i pozamuzycznych inspiracji z rozmaitych dziedzin sztuki. Ten fakt sprawia, że trudno zamknąć twórczość Joanny Dudy w jednej szufladce.

www.joannaduda.blogspot.fr
www.vimeo.com/joannaduda
www.soundcloud.com/joannaduda


RADEK DUDA

Rocznik 1979. Muzyk i kompozytor wywodzący się z warszawskiej sceny niezależnej. Członek “Stowarzyszenia Kulturalnego Lado”.

Współtwórca zespołu “Frozen Bird” oraz takich projektów jak “Normal Bias”, “3D”. Prowadzi także działalność solową: koncerty fortepianowe, elektroniczne live acty, muzyka konkretna, instalacje dźwiękowe, współczesna muzyka kameralna i elektronowa. Używa różnorodnego instrumentarium: fortepian i inne instrumenty klawiszowe, mbira, efekty elektroniczne, sampler, harmonijka ustna, gitara, głos. Realizuje muzykę do przedstawień teatralnych i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Współpracuje z następującymi muzykami i artystami: Hiroko Komiya, Tobias Delius, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, Piotr Bukowski, Daniel Pigoński, Tomasz Duda, Julia Szproch, Olga Mysłowska, Hubert Zemler, Joanna Duda, Marcin Masecki, Jacek Mazurkiewicz, Hubert Połoniewicz, Marcin Gokieli, Piotr Zabrodzki, Radek Polakowski, Piotr Janiec, Mirt, Bunio, Kuba Kossak, Norbert Kubacz, Atsushi Takenushi, Mikołaj Długosz, Marcin Wierzchowski, Paweł Kozłowski, Renata Piotrowska, Michał Sieczkowski, Martyna Czerwińska. Współpracuje także z “Gabinetem Masażu Ucha Wewnętrznego”. Występował i współpracował m.in: “Balhaust Ost” (Berlin), “Open’er Festival”, “Off Festiwal”, “Święto Kina Niemego”, “Festiwal Rewizje”, “Muzeum Powstania Warszawskiego”, “Fabryka Trzciny”, “Teatr Rozmaitości”, “Centrum Sztuki Współczesnej” (Warszawa), “Zachęta”, “Noc Muzeów”, “Pogranicze-Sztuk, kultur, narodów” (Sejny), TVP Kultura, “Ad Libitum”, “Instytut Teatralny”, “Warsaw Music Week”, “Fashion Week” (Łódź), Instytuty Polskie w Berlinie, Kijowie, Brukseli….


TOMASZ DUDA

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dębicy, Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Rzeszowie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego. Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Bruno Chevillon (2004), w warsztatach i sesjach muzyki improwizowanej w Conservatoire National de Région de Strasbourg (2004), Seminarium i Kursie Mistrzowskim prowadzonym przez prof. Güntera Priesnera z Hochschule für Musik Nürberg-Augsburg (2002), Międzynarodowych Kursach Muzyki Elektronicznej Accanthes/IRCAM w Krakowie (2000) (jako stypendysta Rządu Francuskiego oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Gdańsku (1999), Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach.(1993) i kilkakrotnie w Warsztatach Jazzowych w Brzozowie. W latach 1987 – 1994 był członkiem następujących zespołów prowadzonych przez Andrzeja Bonarka: Lastr Splin, Teenbeat, Nie Znam Tego Człowieka i Charlie Winorośl. Był również członkiem zespołów: Donnermaschine, Bardzo Orkiestra, Mimofoni, Ludofoniarze, Alter Ego z Tarnowa, Jazz Quarrtett i wiele innych. Brał udział w Djazzporch Pawła Szamburskiego i Galimadjazach Patryka Zakrockiego.