Kino Bułgarska 19

Adres: Bułgarska 19
Poznań

Kino Bułgarska 19 - zapowiedzi wydarzeń

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 19.11.2023 - start godzina 15:20

Repertuar kina Bułgarska 19



12:10 – KICIA KOCIA MÓWI: DZIEŃ DOBRY! – Kino dzieci

reż. Marta Stróżycka, prod. Polska, 2023 r., czas projekcji: 45 min.
Kicia Kocia mówi: Dzień dobry! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansu nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności, takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni, pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko! Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie…

13:00 – O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ – Kino dzieci

reż. Magdalena Nieć, prod. Polska, 2023 r., czas projekcji: 95 min.
Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje…

14:40 – UWIERZ W MIKOŁAJA

reż. Anna Wieczur, prod. Polska, 2023 r., czas projekcji: 96 min.
Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

15:10 – MUKLIKI – Poznańska premiera – Kino dzieci

reż. Ali Samadi Ahadi, prod. Niemcy, Luksemburg, 2022 r., czas projekcji: 75 min.
Dawno, dawno temu gdy jeszcze nie istniał internet Mukliki można było spotkać prawie wszędzie. Ale w nowym, nie całkiem wspaniałym świecie, te małe, sympatyczne stworzonka mają coraz trudniejsze życie. A to dlatego, że uwielbiają by wszystko wokół nich było trochę zabałaganione i poprzestawiane. Przecież trochę nieporządku jeszcze nikomu nie zaszkodziło, prawda? To jest opowieść o rodzinie Muklików, która od bardzo dawna zamieszkuje zakamarki pewnego sklepu spożywczego. Nie jest to uporządkowany supermarket ale mały sklep gdzie bałaganu jest tak w sam raz dla rozsądnych ludzi oraz… dla Muklików. Ale niestety nadchodzą zmiany i to wcale nie na lepsze. Nasi sympatyczni bohaterowie będą musieli przebyć długą drogę by znaleźć nowy dom…

16:20 – CHŁOPI

reż. DK Welchman, Hugh Welchman, prod. Polska, Litwa, Serbia, 2023 r., czas projekcji: 116 min.
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem…

16:30 – MATKA TERESA. NIE MA WIĘKSZEJ MIŁOŚCI – Poznańska premiera

reż. David Naglieri, prod. USA, 2022 r., czas projekcji: 115 min.
Matka Teresa z Kalkuty jest bez wątpienia jednym z duchowych gigantów XX wieku. Swoim życiem i służbą najuboższym oraz odrzuconym dała potężne świadectwo prawdziwej miłości chrześcijańskiej. 25 lat po jej śmierci powstał niezwykły dokument: Nie ma większej miłości – Matka Teresa. Film kręcono na pięciu kontynentach, wykorzystując niepublikowane dotąd archiwalia oraz pomoc apostolatu Misjonarek Miłości, dzięki czemu powstała zapierająca dech w piersiach wizualna podróż. Dokument opowiada nie tylko o zmaganiach Matki Teresy w czasach opieki nad najbiedniejszymi z biednych, ale też o jej głębokiej relacji z jednym z największych świętych czasów nowożytnych – papieżem Janem Pawłem II. To coś znacznie więcej niż film dokumentalny, to hołd dla postawy miłosiernej służby i drogowskaz dla wszystkich, którzy szukają nadziei w naszych niespokojnych czasach…

18:20 – NIEWIERNI W PARYŻU – Poznańska premiera

reż. Woody Allen, prod. Francja, Wielka Brytania, 2023 r., czas projekcji: 96 min.
Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa – oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi…

18:30 – OSOBLIWOŚCI SYCYLIJSKIE – Poznańska premiera

reż. Roberto Andò, prod. Włochy, 2022 r., czas projekcji: 103 min.
Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello (Toni Servillo) wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi. Puszcza wodze fantazji, otwiera się na nowe pomysły, w efekcie czego stopniowo znajduje inspiracje dla swojego opus magnum, jakim okaże się dramat „Sześć postaci w poszukiwaniu autora”…

20:00 – PORWANY

reż. Marco Bellocchio, prod. Włochy, Francja, Niemcy, 2023 r., czas projekcji: 125 min.
W 1858 roku w żydowskiej dzielnicy Bolonii żołnierze papieża Piusa IX (Paolo Pierobon) wdzierają się do domu rodziny Mortara. Z rozkazu kardynała mają zabrać 7-letniego Edgardo (Enea Sala). Chłopiec został potajemnie ochrzczony przez jego opiekunkę, gdy był mały, przez co zgodnie z papieskim prawem musi zostać wychowany w wierze katolickiej. Rodzice Edgardo nie zgadzają się z takim postępowaniem i robią wszystko, by odzyskać syna. Mortarowie są popierani przez opinię publiczną i międzynarodową społeczność żydowską, jednak Kościół katolicki i papież Pius IX nie zgadzają się na zmianę doktryny i zwrot dziecka. Staje się to przyczynkiem do bitwy politycznej, w której stawką jest demokracja i zjednoczenie Włoch…

20:20 – SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY

reż. Anna Hints, prod. Estonia, Francja, Islandia, 2023 r., czas projekcji: 99 min.
W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać z siły swojej wspólnoty. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Wypędzają z siebie lęki i wstyd, żeby odzyskać siłę i energię do życia. Film portretuje ten intymny rytuał, który odbywa się w ciasnej i ciemnej przestrzeni nasyconej oddechem i parą. Gorąc i pot są tu namacalne równie mocno, jak cielesność. Obserwujemy ciała i twarze skąpane w mroku w procesie wspólnotowego oczyszczania. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu. Namacalne i uniwersalne opowieści pokazują uniwersalizm, wspólnotowość oraz podkreślają rolę kolektywnego myślenia w radzeniu sobie z problemami. „Siostrzeństwo świętej sauny” przepełnia autentyczne piękno, które nie płynie z posiadania idealnego ciała, ale humoru, mądrości i samoświadomości. Film kręcony przez 8 lat jest również portretem estońskiej dymnej sauny wpisanej na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Oryginalna ścieżka dźwiękowa jest wynikiem twórczej współpracy islandzkiego kompozytora Eðvarð Egilssona i eksperymentalnego folkowego trio EETER…