Kino Bułgarska 19

Adres: Bułgarska 19
Poznań

Kino Bułgarska 19 - zapowiedzi wydarzeń

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 6.04.2025 - start godzina 13:20

Repertuar kina Bułgarska 19



13:40 – BASIA. RADZĘ SOBIE! – Kino dzieci

reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Ignas Meilūnas, prod. Polska, 2025 r., czas projekcji: 53 min.
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansu:

14:20 – DZIELNA BANDA I TAJEMNICA ZAGINIONEGO WUJKA – Kino dzieci

reż. Juan Jesús García Galocha, Pedro Solís García, prod. Hiszpania, 2024 r., czas projekcji: 93 min.
Nieustraszone rodzeństwo Tom i Mary przypływa do Nowego Jorku na spotkanie z wujkiem Niallem, który jednak nie zjawia się w porcie. Ukrywając się w transkontynentalnym pociągu, bez grosza przy duszy, dzieci wyruszają w niesamowitą podróż przez Dziki Zachód, by odnaleźć wujka. Wraz z nowo poznanym chłopcem i przygarniętym pieskiem muszą uratować nowych przyjaciół z rąk gangu poszukiwaczy złota…

14:30 – KRÓLESTWO KENSUKE – Poznańska premiera – Kino dzieci

reż. Neil Boyle, Kirk Hendry, prod. Wielka Brytania, Luksemburg, Francja, 2024 r., czas projekcji: 85 min.
11-letni Michael wyrusza ze swoją rodziną w podróż dookoła świata. Gdy na ich drodze rozpętuje się burza, chłopiec wraz ze swoim psem trafiają za burtę. Budzą się na tropikalnej wyspie, która wydaje się bezludna. Wkrótce jednak Michael odkrywa, że jest ona zamieszkana przez jednego mężczyznę – Kensuke. Ten weteran II wojny światowej jest małomówny, unika statków, a do chłopca podchodzi z dystansem. Wkrótce na wyspie pojawiają się niebezpieczni kłusownicy. Czy rozbitkom uda się nawiązać nić porozumienia i znaleźć wspólny język, aby uratować swój sekretny świat?

16:10 – 21.37 – Poznańska premiera

reż. Mariusz Pilis, prod. Polska, 2025 r., czas projekcji: 80 min.
Opowieść o nieprawdopodobnych wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce po śmierci Jana Pawła II. To, czego doświadczyliśmy po 2 kwietnia 2005 r., było wielkie, niepowtarzalne i mistyczne. Nigdy wcześniej nie miało miejsca i zapewne już nigdy się nie wydarzy. Zatrzymał się czas, ustały kłótnie, Polacy zaczęli mówić lepszym językiem, nagle dostrzegli wokół siebie innych dobrych ludzi i dobre emocje. „Ujrzeliśmy naród w stanie świętości” – komentowano.

16:20 – NIKI – Poznańska premiera

reż. Céline Sallette, prod. Francja, 2024 r., czas projekcji: 98 min.
Rok 1952. Niki de Saint Phalle wraz z mężem i dwuletnią córką przenoszą się z ogarniętych terrorem makkartyzmu Stanów Zjednoczonych do europejskiej stolicy sztuki – Paryża. Mająca arystokratyczne korzenie kobieta posiada znacznie większe artystyczne aspiracje niż jedynie bycie pięknością na okładkach „Vogue’a”, gdzie pojawiała się w charakterze modelki. Dystans, jaki dzieli ją od rodzinnego domu, początkowo przynosi kobiecie ukojenie. Szybko jednak demony przeszłości dopadają Niki także we Francji, a seria niepokojących retrospekcji z dzieciństwa pozwala zrozumieć, z jaką traumą się mierzy. Bezpiecznym gruntem, ale i sposobem na wyrażenie siebie staje się dla bohaterki jej sztuka. Pozwala także na to, by Niki walczyła o niezależność w świecie społecznych konwenansów i z góry przypisanych ról…

17:50 – DZIEWCZYNA Z IGŁĄ

reż. Magnus von Horn, prod. Dania, Polska, Szwecja , 2024 r., czas projekcji: 115 min.
Kopenhaga, tuż po I wojnie światowej. Karoline (Victoria Carmen Sonne), młoda pracownica fabryki, zachodzi w ciążę i z dnia na dzień ląduje na bruku. Gdy na swej drodze spotka Dagmar (nagrodzona w Gdyni Trine Dyrholm), charyzmatyczną właścicielkę nielegalnej agencji adopcyjnej, która zaoferuje jej schronienie i pracę w charakterze mamki, trafi w sam środek zagadkowych wydarzeń. Czy relacja między kobietami, początkowo oparta na zaufaniu, wytrzyma konfrontację z mrocznymi sekretami? Jak wiele można wybaczyć komuś, kto w najtrudniejszym momencie wyciągnął do ciebie pomocną dłoń? Karoline – a wraz z nią widzowie – zmuszona będzie do znalezienia odpowiedzi na pytanie o granice dobra i zła…

18:00 – 21.37 – Poznańska premiera

reż. Mariusz Pilis, prod. Polska, 2025 r., czas projekcji: 80 min.
Opowieść o nieprawdopodobnych wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce po śmierci Jana Pawła II. To, czego doświadczyliśmy po 2 kwietnia 2005 r., było wielkie, niepowtarzalne i mistyczne. Nigdy wcześniej nie miało miejsca i zapewne już nigdy się nie wydarzy. Zatrzymał się czas, ustały kłótnie, Polacy zaczęli mówić lepszym językiem, nagle dostrzegli wokół siebie innych dobrych ludzi i dobre emocje. „Ujrzeliśmy naród w stanie świętości” – komentowano.

19:40 – OBYWATEL ŚWIĘTY – Poznańska premiera

reż. Tinatin Kajrishvili, prod. Gruzja, Francja, Bułgaria, 2023 r., czas projekcji: 100 min.
Krajobraz górniczego miasteczka. Figura górnika na krzyżu wznosi się na pagórku przed zejściem do kopalni. To postać świętego, opiekuna zjeżdżających pod ziemię. Poddany renowacji posąg znika z magazynu. Kiedy w osadzie pojawia się tajemniczy nieznajomy, przesądni mieszkańcy wierzą, że święty jest teraz wśród nich… Jak daleko mieszkańcy posuną się w poszukiwaniu nadziei i cudów?

19:50 – APETYT NA WIĘCEJ. LA COCINA – Poznańska premiera

reż. Alonso Ruizpalacios, prod. Meksyk, USA, 2024 r., czas projekcji: 139 min.
Kuchnia wielkiej nowojorskiej restauracji jest jak mikrokosmos, w którym krzyżują się drogi grupy marzycieli z różnych stron świata. Ich aspiracje i pragnienia boleśnie konfrontują się z rzeczywistością zarządzanej żelazną ręką restauracji. Młoda lecz doświadczona kelnerka Julia i utalentowany kucharz Pedro muszą ukrywać swoją relację. Młodziutka Estela dopiero wchodzi w ten świat. Pracujący tu od lat Max za wszelką cenę chce udowodnić swój talent. Nonzo marzy, by sprowadzić do Nowego Jorku rodzinę. Na wszystkich z góry spogląda właściciel Rashid, dla którego liczy się tylko sprawnie funkcjonujący biznes. Gdy pewnego dnia rano, szef zmiany odkrywa kradzież, wszyscy stają się podejrzani…

21:20 – OPERACJA MALDOROR – Poznańska premiera

reż. Fabrice Du Welz, prod. Belgia, 2024 r., czas projekcji: 155 min.
Operacja Maldoror oficjalnie nigdy nie istniała. Nie ma po niej śladu w mediach ani policyjnych kartotekach. Gdy w połowie lat dziewięćdziesiątych Belgią wstrząsnęła seria porwań nieletnich dziewczynek, a obywatele i prasa byli wściekli na nieudolność policji, szef żandarmerii powołał specjalną komórkę, której celem było odszukanie porywaczy i ich ofiar. W jej szeregach stanął Paul Chartier, młody i porywczy policjant, który podejmuje beznadziejną walkę o sprawiedliwość. W trakcie swojego śledztwa trafia na trop zmowy milczenia pnącej się na najwyższe poziomy władzy. Szybko orientuje się, że aby złapać zbrodniarzy, będzie musiał pokonać nie tylko przestępców, ale też własnych przełożonych. A chęć ratowania dzieci przed losem gorszym niż śmierć zaprowadzi go na skraj szaleństwa…