Łazarz

Kolejne podejście do przebudowy Rynku Łazarskiego

Rynek Łazarski po remoncie - wizualizacje  Foto:

Ogłoszono ponownie przetarg na wybór generalnego wykonawcy kompleksowej modernizacji Rynku Łazarskiego. Po zakończeniu inwestycji nowy rynek pełnić będzie także rolę miejsca spotkań, wypoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych, służąc całej społeczności Łazarza.

Ogłoszony został drugi przetarg na roboty budowlane związane z przebudową Rynku Łazarskiego. Dostosowano wymagania do obecnych warunków na rynku budowlanym.

W celu zapewnienia ciągłości w działaniu targowiska inwestycja podzielona została na dwa etapy. W pierwszej kolejności prowadzone będą prace na dużej płycie rynku, gdzie powstanie nowoczesna, zadaszona przestrzeń handlowa. W drugim etapie budowa przeniesie się na obszar tzw. małej płyty rynku oraz skwer im. Kazimierza Nowaka. Po zakończeniu inwestycji obszar Rynku Łazarskiego stanie się przyjazną mieszkańcom zieloną strefą rekreacji i wypoczynku.

Rynek Łazarski jest głównym punktem tzw. “Dolnego Łazarza” i stanowi lokalne centrum integrujące dzielnicę. Zaplanowana inwestycja ma wzmocnić i wydobyć potencjał społeczny, kulturalny i handlowo-usługowy tej przestrzeni. Oprócz zmodernizowanej funkcji handlowej Rynek pełnić będzie także funkcję miejsca spotkań, wypoczynku i organizacji wydarzeń kulturalnych. Projektowana przestrzeń została podzielona funkcjonalnie w formule 50/50 – połowa przestrzeni przeznaczona na obsługę komunikacyjną oraz targowisko, a druga połowa na przestrzeń publiczną i rekreacyjną.

Rewaloryzacja Rynku Łazarskiego w Poznaniu realizowana jest w ścisłej współpracy ze społecznością lokalną i w oparciu o koncepcję, która zwyciężyła w konkursie urbanistyczno-architektonicznym.

Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie ofert w przetargu do 7 marca 2019 r. Prace modernizacyjne potrwają około 2 lata.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz