Zwiedzając zabytki i muzea Ostrowa Tumskiego warto odwiedzić także Rezerwat Archeologiczny Genius loci. To właśnie w tym miejscu można odkryć historię początków średniowiecznego Poznania.
Warto samemu sprawdzić jak niezwykłe pomysły mieli nasi przodkowie i jak fantastycznie potrafili je wcielać w życie – mówi kierownik Rezerwatu Archeologicznego Agnieszka Stempin. Muzeum w lipcu będzie świętować swoje pierwsze urodziny.
Rezerwat Archeologiczny ukazuje dzieje pisane nie przez kronikarzy, a przez przychodzące po sobie na przestrzeni całego tysiąclecia, pokolenia poznaniaków. To miejsce, które w ciekawy sposób potrafi pokazać, że epoka Średniowiecza i odkrywanie tajemnic miasta może być fascynując.
Zależy nam na tym, by mieszkańcy Poznania i goście odwiedzający miasto, niezależnie od wieku i predyspozycji mogli przenieść się w czasie i odkryć historię tego miejsca. Odwiedzającym staramy się przekazywać wiedzę w atrakcyjny sposób, a najmłodszym opowiedzieć o początkach naszego miasta poprzez zabawę – mówi Beata Rakowska z poznańskiego rezerwatu.
Rok 2013 w Rezerwacie podzielony został na cykl imprez odpowiadających zmieniającym się porom roku, a tematem przewodnim warsztatów jest drewno jako surowiec budowlany i artystyczny oraz archeologia, jako nauka łącząca przeszłość z przyszłością. Do tej pory odbyły się już dwa z pięciu zaplanowanych spotkań: „Zima artystów” i „Wiosna z ptakami przychodzi”.
Lato dzieci będą u nas mogły powitać w średniowiecznym salonie gier, a jesienią przenosić się w czasie pod czujnym okiem naszych archeologów – wyjaśnia asystent muzealny Magdalena Sprenger.
Na zakończenie roku warto zajrzeć do Rezerwatu na warsztaty rzeźbiarskie oraz wystawę biżuterii wykonanej z drewna. Oba wydarzenia odbędą się w ramach wydarzenia „Współczesne piękno dawnego drewna”.
Godziny otwarcia Rezerwatu w sezonie letnim (od 1 kwietnia do 30 września)
• od wtorku do czwartku: 10.00-16.00
• w piątek: 12.00-19.00
• w soboty: 11.00-19.00
• w niedziele: 10.00-15.00
Dodaj komentarz