W najbliższy wakacyjny weekend zapraszamy przed Centrum Kultury Zamek na kolejną Niedzielę na Św. Marcinie. Będzie strawa cielesna i duchowa! Poznańscy blogerzy kulinarni przygotowali live cooking i degustacje potraw. Jak zapowiadają wszystko będzie zupełnie za darmo, aż do wyczerpania zapasów.
Interesująco zapowiadają się wykłady historyczne – tym razem dotyczyć będą m.in. poznańskich pomników Adama Mickiewicza. Wiecie, ile ich było w naszym mieście?
W ramach imprezy odbędzie się także akcja wymiany książek realizowana przez Czytelnisko. przyTARGaj Książki to cykliczne przedsięwzięcie, którego celem jest danie drugiego życia przeczytanym lub niechcianym już książkom, to możliwość uporządkowania swojego księgozbioru.
Jedynym warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest przyniesienie przynajmniej jednej książki na wymianę. Uczestnik rejestruje się na „liście obecności”, deklarując liczbę przyniesionych książek. Następnie zostają one podzielone pomiędzy stoły tematyczne. Każdy uczestnik może wynieść tyle książek, ile przyniósł.
Program najbliższej Niedzieli:
12.00 – 13.00 – O poznańskich pomnikach Adama Mickiewicza – porozmawiamy o ich historii oraz znaczeniu dla mieszkańców na przestrzeni lat. Wykład poprowadzi Janusza Pazder, prezes Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Historyków Sztuki, autor i współautor licznych artykułów i książek dotyczących historii i dziejów Poznania
13.15 – 15.00 – Pokazy spacerów Audiowizualnych zrealizowanych przez Instytut Socjologii UAM. Przewodnikami będą tym razem Anna Hryniewiecka, dyrektor Centrum Kultury „Zamek” oraz Piotr Korduba, znany historyk sztuki zajmujący się dziejami architektury oraz kulturą zamieszkiwania; Wstęp do pokazu wygłosi dr Łukasz Rogowski, jeden z pomysłodawców i realizatorów nagrań;
15.00 – 17.30 – przyTARGaj Książki, czyli akcja wymiany książek realizowana przez Czytelnisko. przyTARGaj Książki to cykliczna akcja wymiany książek, której celem jest danie im drugiego życia! Skierowana jest do wszystkich, którzy mają w swoim domu książki, do których nie żywią uczucia, sentymentu, miłości… Dajemy możliwość wymiany tych „niechcianych” na inne, których jeszcze nie były czytane, a może uda się również kogoś skusić na spróbowanie sił w zupełnie innym gatunku literackim? Jedynym warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest przyniesienie przynajmniej jednej książki na wymianę. Uczestnik rejestruje się na „liście obecności”, deklarując liczbę przyniesionych książek. Następnie zostają one podzielone pomiędzy stoły tematyczne. Każdą książkę można wziąć do ręki, obejrzeć, przeczytać jej fragment. Każdy uczestnik może wynieść tyle książek, ile przyniósł. Akcja potrwa dwie godziny. Rejestracja uczestników od godziny 15.00.
14.00 – 17.30 – piknik blogerów kulinarnych. Stoiska blogerów z ich wytworami, live cooking i degustacje, wymiana książek kucharskich. Spróbować można będzie najlepszych potraw, a wszystko to zupełnie za darmo, aż do wyczerpania zapasów.
W tym dniu odbędą się również zorganizowane przez przewodników popoznaniu.pl darmowe oprowadzania po ulicy Święty Marcin, start o godzinie 11.00 oraz 15.00, każdorazowo spod pomnika H. Cegielskiego (narożnik ulicy Podgórnej oraz Święty Marcin). Jak zawsze towarzyszyć będzie nam kawiarnia Świetlica oraz Bike Cafe.
W razie niesprzyjającej pogody wszystkie działania przeniesione zostaną do holu głównego Centrum Kultury „Zamek” przy punkcie informacyjnym.
Dodaj komentarz