W hotelu, niedaleko klubu Dragon na ul. Zamkowej w Poznaniu doszło do tajemniczego morderstwa. Ślady na miejscu zdarzenia nie pozwoliły na jednoznaczne określenie motywów zabójstwa. Policyjne śledztwo utknęło w martwym punkcie. Rodzina ofiary postanowiła więc poszukać pomocy gdzie indziej. I tu wkraczają gracze. Ich zadaniem jest pomóc wynajętemu prywatnemu detektywowi w rozwiązaniu zagadki.
Empik przygotował coś specjalnie dla fanów kryminalnych zagadek. 26 kwietnia, w ramach Festiwalu Literatury, w Poznaniu odbędzie się gra miejska oparta na fabule książki „Kamyk” Joanny Jodełki.
Żeby wziąć udział w zabawie wystarczy zebrać grupę trzech do pięciu osób i zgłosić swój udział za pośrednictwem specjalnego profilu @slademksiazki na Instagramie. Na najlepszą drużynę czekają nagrody – e-czytniki PocketBook. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 22 kwietnia.
Książka Jodełki to z werwą napisany thriller. Zostaje zamordowany prezes dobrze prosperującej poznańskiej firmy. Jego małżeństwo przechodziło właśnie poważny kryzys, toteż cień podejrzenia pada na żonę ofiary. Jedynym świadkiem dokonanego na zlecenie zabójstwa jest niewidoma dziewczynka. Kamila, zwana Kamykiem, wprawdzie nie widziała mordercy, ale to nie znaczy, że nie jest w stanie go rozpoznać, o czym on sam szybko się przekonuje. Rozpoczyna się mrożąca krew w żyłach gra o życie świadka…
Finał gry będzie miał miejsce w poznańskim Empiku przy Placu Wolności, gdzie uczestnicy spotkają się z autorką książki. Empik w ramach Festiwalu Literatury zaprasza także na spotkania autorskie z Piotrem Wołoszykiem i Gają Grzegorzewską.
Bohaterowie książek Piotra Wołoszyka borykają się z problemami i emocjami, które dotykają wielu z nas i pewnie dlatego stają się nam tak bliscy. Jego książka „Opuścić wczoraj” jest wstrząsającym obrazem życia dziecka w patologicznej rodzinie i zarazem opisem heroicznej próby ucieczki od „złego domu”. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia, godz. 18:00
Gaja Grzegorzewska to autorka znakomitych powieści kryminalnych, felietonistka „Polityki”, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co przez lata potwierdzała jako recenzentka Portalu Kryminalnego. „Betonowym pałacem” — swoją najnowszą i zarazem najodważniejszą powieścią — udowodniła, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób. Spotkanie – 25 kwietnia, godz. 17:00
Dodaj komentarz