Muzycznie i z humorem! Wielkie święto sztuki tworzonej dla dzieci i przez dzieci, jakim jest Biennale Sztuki dla Dziecka, zawładnie Poznaniem od najbliższej niedzieli. Na to niezwykłe wydarzenie artystyczne w skali całego kraju, które w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia, zaprasza Centrum Sztuki Dziecka.
W programie imprezy znalazło się ponad 40 propozycji z różnych dziedzin sztuki, które realizowane będą w rozmaitych formach. Zdecydowana większość z nich będzie bezpłatna i odbędzie się w kilku odsłonach, dając imponującą ilość powyżej 150 wydarzeń.
Będą to koncerty, przedstawienia, wystawy, warsztaty twórcze, instalacje, seanse animacji, happeningi, specjalnie przygotowywany program kabaretowy dla dzieci oraz forum dla nauczycieli i obserwatorium sztuki.
Może wziąć w nich udział ponad 13 tysięcy dzieci, od najmłodszych po młodzież, oraz dorosłych. Harmonogram został skonstruowany w sposób umożliwiający uczestnictwo zarówno grupom zorganizowanym w godzinach przedpołudniowych, jaki i rodzinom po południu, informuje Jerzy Moszkowicz, dyrektor festiwalu.
Co zobaczymy? Będą koncerty, spotkania kabaretowe….
Zapraszamy na wyjątkowy koncert taty i syna. Po wiersze pisane w wieku od 8 do kilkunastu lat przez Jana Juliana Nowaka, sięgnął jego ojciec, znany z zespołu Raz, Dwa, Trzy, Adam Nowak. Punktem wyjścia do powstania koncertu były słowa, którymi młody artysta próbuje opisać świata i poszukiwanie odniesienia dla nich w muzyce, która towarzyszy mu praktycznie od dnia narodzin. Trafność spostrzeżeń, pokora, chęć zdefiniowania najbliższego otoczenia, wszystko, co obecne w słowach napisanych przez tego młodego człowieka jest równocześnie pretekstem do zaprezentowania jego twórczości.
Ciekawie zapowiada się także program kabaretowy dla najmłodszych z udziałem Kabaretu Hrabi.
W 100-lecie urodzin Witolda Lutosławskiego organizatorzy przygotowali specjalne wydarzenie. Uroczystości jubileuszowe wybitnego polskiego kompozytora nie zawsze muszą być bardzo poważnym wydarzeniem. Okazuje się, że Witold Lutosławski, znany na całym świecie twórca wybitnych kompozycji dla dorosłych, napisał także całkiem sporo kompozycji dla dzieci w tym także piosenki. Część z nich jest bardzo znana, część zostanie opublikowana dopiero w tym roku przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Przez lata piosenki te były bowiem przechowywane w Archiwum Fundacji Paula Sachera w Bazylei.
19. Biennale zagości w wielu przestrzeniach miasta, będą to: CK Zamek, Biblioteka Raczyńskich, Pawilon Nowa Gazownia, Scena na Piętrze, Malarnia Teatru Polskiego, Park Wilsona. Szczegółowy harmonogram www.biennaledladziecka.pl.
Dodaj komentarz