Ile waży rower? Niby niewiele ale, gdy próbujecie wnieść go po schodach okazuje się, że rama i koła ważą zdecydowanie za dużo. To ile waży najlżejszy rower produkowany seryjnie? Zaledwie 4,56 kilograma. Zobaczyć go będzie można w Poznaniu. A ile kosztuje?
To lamborghini wśród rowerów. Jest on nie tylko lekki, ale też bardzo wytrzymały i dynamiczny – mówi Waldemar Grobelny, manager w firmie Bike Atelier – W najbliższych 2-3 tygodniach będzie go można podnieść i poczuć jego wagę. Przeciętny rower szosowy waży ok. 9-10 kilogramów, więc ten jest ponad 2-krotnie lżejszy. Gdy po raz pierwszy trzyma się go w rękach, jego lekkość robi wrażenie.
Uzyskanie wagi na poziomie 4,56 kilograma było możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Skonstruowanie jednej ramy trwa ok. 14 godzin. Składa się ona aż z 400, ręcznie nakładanych na siebie warstw z włókna węglowego, czyli materiału, który stosowany jest w Formule 1 i lotnictwie.
Rama złożona jest z bardzo cienkich rur, których ścianki mają w niektórych miejscach zaledwie 0,4mm grubości. Waży tylko 680 gramów i pomimo tak niskiej wartości, osiąga świetne parametry sztywności, jest w pełni bezpieczna, a potwierdzają to odpowiednie testy i certyfikaty. Do tego dochodzą najlepszej jakość ultralekkie komponenty (koła, przerzutki, kierownica, itd.).
Jest to rower dla pasjonatów kolarstwa, którzy cenią sobie najwyższą jakość, przyjemność z jazdy i – nie ma co ukrywać – dysponują pokaźnym portfelem. Cena katalogowego wynosi ponad 50 tys. złotych. W końcu jednak jest to rower o tym samym prestiżu, co w świecie motoryzacyjnym ma wspomniane wcześniej lamborghini – podsumowuje Waldemar Grobelny.
Sklep Bike Atelier, w którym prezentowany będzie model Merida Scultura Superlite LTD i w którym możliwy będzie również zakup, znajduje się przy ul. Naramowickiej 186.
Dodaj komentarz