Czy osteopatia to dokładnie to samo, co rehabilitacja? Jaka jest różnica pomiędzy wymienionymi, manualnymi technikami, mającymi na celu zagwarantowanie powrotu do zdrowia?
Zdecydowana większość osób, które po raz pierwszy spotykają z pojęciem osteopatii zakłada, że jest to po prostu jedna z technik rehabilitacyjnych, której zadaniem jest przywrócenie sprawności fizycznej. Czy tak jest w rzeczywistości? Na czym polega różnica pomiędzy osteopatią, a rehabilitacją?
materiał sponsorowany
Aby wyjaśnić różnicę pomiędzy osteopatią, a rehabilitacją, należy w pierwszej kolejności zrozumieć czym tak naprawdę jest osteopatia.
Osteopatia to nic innego, jak tylko metoda diagnozowania i leczenia manualnego, która została opracowana w oparciu o szeroko pojętą wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.
Jedno z podstawowych założeń osteopatii zakłada, że wszystkie procesy, jakie mają miejsce w ludzkim ciele, są ze sobą powiązane zarówno w sposób fizyczny, jak i emocjonalny. W związku z tym każdy kto się zajmuje zawodowo osteopatią musi posiadać wiedzę obejmującą ludzki układ kostno-mięśniowy, jednak nie mniej ważna jest neurologia.
W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że rehabilitacja to nic innego, jak tylko rekonwalescencja po złamaniach i zabiegach operacyjnych. Różnego rodzaju urazy czy dająca się we znaki rwa kulszowa, to typy dolegliwości, w przypadku których odpowiednio przeprowadzone zabiegi rehabilitacyjne są w stanie przynieść zadowalające efekty. A osteopatia? No cóż, choć założeniem obu wspomnianych metod jest przywrócenie pacjenta do zdrowia, to jednak w przypadku osteopatii mamy do czynienia z o wiele bardziej skomplikowaną techniką leczenia, która – jak zostało to już wspomniane – obejmuje zarówno sferę cielesną, jak i emocjonalną.
Osteopatia to w pełni naturalna metoda leczenia, której praktykowanie wymaga nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia. Właśnie dlatego osteopatą może zostać jedynie lekarz lub fizjoterapeuta, który uprzednio pozytywnie przejdzie szkolenia podyplomowe, trwające aż 5 lat.
Warto dodać, że profesjonalne kliniki osteopatii, zatrudniające wysokiej klasy osteopatów, są w stanie świadczyć usługi nie tylko z dziedziny rehabilitacji ortopedycznej czy pourazowej, ale nawet neurologicznej.
Stany zapalne tkanek, bóle kręgosłupa czy dolegliwości o podłożu neurologicznym, to dość popularne schorzenia, które mogą przydarzyć się dosłownie każdemu. Jeśli zależy ci na szybkim powrocie do zdrowia i zarazem cenisz sobie sprawdzone oraz godne polecenia metody leczenia, to zapraszamy na www.centrumosteopatii.pl. Tu znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje, które umożliwią ci skorzystanie z usług profesjonalnej kliniki osteopatii.
Ja chodziłam do osteopaty w Rehaorthopedica i rzeczywiście efekty tego leczenia okazały się skuteczne. Na początku nie wierzyłam w sukces takiej terapii i nie byłam przekonana, ale już po kilku wizytach zaczęły pojawiać się pierwsze efekty. Polecam osobom, które nie chcą przyjmować dużej ilości leków – to jest dużo lepsze rozwiązanie.
Ja cierpiałam na bardzo częste i silne bóle głowy i kręgosłupa, jednak po wizycie w Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Mazur w Rzeszowie, zdiagnozowano przyczynę bólu i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że był on spowodowany złym funkcjonowaniem całkowicie innego narządu, o którym nigdy bym nie pomyślała. Właściwa terapia i wszystko wróciło do normy
Jak się ma osteopatja do cztero miesięcznych dzieci?