Pewna wygrana Legionovii na start sezonu – Poznanianki bez seta

EneA Energetyk Poznań - LTS Legionovia Legionowo  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W meczu otwierającym sezon 2024/2025 LTS Legionovia Legionowo pokonała Enea Energetyka Poznań 3:1. Gospodynie, musiały uznać wyższość rywalek, które zdominowały końcówki poszczególnych setów. W trakcie 84 minut zaciętej walki Legionovia skutecznie wykorzystała swoje szanse, podczas gdy gospodynie miały momenty dobrej gry, ale zabrakło im nieco konsekwencji, by odwrócić losy meczu.

Mecz zaczął się obiecująco dla drużyny z Poznania, która przez chwile dawała nadzieję na zdominowanie rywalek. Mimo prób ze strony Legionovii, gospodynie przez dłuższy czas utrzymywały przewagę. Zawodniczki z Legionowa nie dawały jednak za wygraną, systematycznie odrabiając straty. Walka toczyła się punkt za punkt. Jednak to końcówka seta należała do przyjezdnych. Legionovia pierwsze prowadzenie objęła przy stanie 18:17, a następnie konsekwentnie powiększała przewagę, kończąc partię wynikiem 25:20.

Drugi set ponownie rozpoczął się wyrównaną wymianą. Podobnie jak w pierwszym, Poznanianki na chwilę przejęły inicjatywę, wychodząc na prowadzenie 7:4, jednak Legionovia szybko zdołała wyrównać wynik. W środkowej fazie seta to goście zaczęli dyktować warunki, wychodząc na prowadzenie 13:10, a następnie zdobywając pięciopunktową przewagę, która utrzymała się prawie do końca. Gospodyniom udało się jeszcze odrobić stratę do trzech oczek przy końcówce seta, lecz ostatecznie Legionovia zamknęła drugą partię tym samym wynikiem 25:20.

Trzecia odsłona to już pełna kontrola drużyny z Legionowa. Po chwilowym spokojnym początku (2:2) to Legionovia zaczęła błyskawicznie odjeżdżać rywalkom, wychodząc na spore prowadzenie. Przy wyniku 16:6 dla Legionovii wynik seta był już praktycznie przesądzony. Mimo krótkiego przebudzenia gospodyń, które zdobyły kilka punktów w końcówce (10:23), to przyjezdne wygrały z wynikiem 25:13, pozostawiając rywali bez seta.

Po meczu Wirginia Mulka, rozgrywająca Enei Energetyka Poznań, podsumowała spotkanie: Niestety pierwszy mecz sezonu nie poszedł po naszej myśli. Początek meczu dawał nadzieje na dobry rezultat, niestety potem trochę się posypała nasza gra i wkradło się dużo błędów. Wynik absolutnie odbiega od naszych oczekiwań i w następnych meczach poprzeczkę stawiamy wyżej. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i kibicowanie!

Enea Energetyk Poznań – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (25:20, 25:20, 25:13)

Enea Energetyk Poznań: Zofia Bielarz, Wirginia Mulka, Anna Regulska, Amelia Mokrzan, Aleksandra Liedtke, Julia Stancelewska, Wernika Janusz, Liliana Wójcik, Wiktoria Stryjak, Barbara Grejman, Evelyn Daley, Iga Kępa, Amelia Nogaj, Maja Malczewska, Martyna Witczak.

Trener – Marcin Patyk

LTS Legionovia Legionowo: Iga Piasny, Paulina Łuszczyńska, Marta Duda, Magdalena Olszowiec, Antonina Dumańska, Zuzanna Tawłowicz, Rozalia Chmielewska, Maja Daca, Karolina Nadera, Klara Olszewska, Maja Mikołajczyk, Klaudia Gajewska, Zuzanna Wawrzyniak, Gabriela De Dębrowska.