Stowarzyszenie Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie, jak co roku zaprasza do odkrywania Wildy na nowo w cyklu niedzielnych spacerów z przewodnikiem. Pierwszy z nich nosi tytuł Południowa Wilda.
W swobodnej atmosferze wspólnej przechadzki będziemy poznawać Wildę z całym jej bogactwem historycznym i społecznym, od samych początków dzielnicy aż do czasów współczesnych. Eksplorujemy Wildę od granicy ze śródmieściem, poprzez centrum z Rynkiem Wildeckim, aż po południowe rubieże, gdzie znajduje się mało znany, a ciekawy cmentarz przy Bluszczowej. Jeden ze spacerów poświęcamy w całości wildeckim śladom Poznańskiego Czerwca w 65. rocznicę wydarzeń – zachęcają organizatorzy.
Spacery poprowadzi licencjonowana przewodniczka miejska, od lat zaangażowana społecznie wildzianka Anna Gawrysiak-Knez
Pierwszy tegoroczny spacer zaczyna się w niedzielę o godzinie 11:00. Trasa powiedzie od Hetmańskiej do Wspólnej przez ul. Rolną. W programie m.in.:
- o początkach przemysłu na Wildzie
- Topolowy Fyrtel
- zabudowa mieszkaniowa z międzywojnia
- tereny dawnych koszarów saperów
- słynny czworobok Czarneckiego
- kolonie kolejowe wokół ul. Wspólnej
Południowa Wilda – od Hetmańskiej do Wiśniowej przez Rolną.
Zbiórka na skwerze Klementyny Śliwińskiej (u zbiegu 28 Czerwca, Traugutta i Hetmańskiej).
Niedziela, 30 maja 2021 roku, godzina 11:00
Spacery dofinansowane są ze środków Miasta Poznania. Wstęp wolny.
Niedzielne spacery wildeckie
27 czerwca godz. 11.00 W 65 rocznicę Poznańskiego Czerwca - wildeckie ślady od W3 do Politechniki. Zbiórka przed bramą Fabryki Pojazdów Szynowych H.Cegielski ul. 28 Czerwca 1956r. nr 223/229 25 lipca godz. 11.00 W sercu Wildy - od Rynku Wildeckiego do Madaliny. Zbiórka przy "Chłopcu z wierzbą" u zbiegu Górnej Wierzbięcic, Czajczej i 28 Czerwca. 29 sierpnia godz. 11.00 Wildeckie początki - od Starego Browaru do Rynku Wildeckiego. Zbiórka pod pomnikiem Cyryla Ratajskiego przed Andersią. 26 września godz. 11.00 Śladami "Białej kalii" Magdy Mrugalskiej - szukamy miejsc i tropów wildeckich w literaturze. Zbiórka przy ławkach w parku na pl. M. Skłodowskiej-Curie. 24 października godz. 11.00 Cmentarz Parafii Bożego Ciała - historia, architektura, ważne postacie. Zbiórka przed bramą główną cmentarza (ul. Bluszczowa / Wiśniowa). Czas trwania wycieczek 2-3 godziny. Udział bezpłatny. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych.
Dodaj komentarz