POZnań

Poznański Budżet Obywatelski – głosowanie rozpoczęte!

Plac Wolnosci - budzet obywatelski  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Możemy już głosować na finałowe projekty zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Na liście jest 43 ogólnomiejskich i 85 osiedlowych projektów. Do podziału jest tym razem 17.500.000 złotych. 

Głosowanie rozpoczęło się dzisiaj (16.11) i potrwa do 30 listopada. Możemy poprzeć 2 projekty lokalne oraz 1 ogólnomiejski. Głody można oddawać poprzez specjalną stronę lub 42 punktach stacjonarnych rozlokowanych w różnych częściach miasta. Te ostatnie czynne w weekendy tj. 19, 20 oraz 26, 27 listopada od 9:00 do 18:00. Będą w nich dyżurować specjalnie przeszkoleni ankieterzy oraz pracownicy Urzędu Miasta Poznania.

Głosować może każdy, kto mieszka w Poznaniu, również przyjezdni studenci – wyjaśnia Patryk Pawełczak, z-ca dyrektora Gabinetu Prezydenta. – w przypadku dzieci i młodzieży konieczne będzie podanie także numeru pesel rodzica, jako potwierdzenie zgody na udział w głosowaniu.

By wziąć udział w głosowaniu trzeba podać nr PESEL i miejsce zamieszkania. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Poznania, także osoby niepełnoletnie. Głosowanie potrwa do końca miesiąca.

Pamiętaj, że głosujesz tylko raz – czytamy komunikat na stronie do głosowania – dokładnie przemyśl swoją decyzję, ponieważ głosowanie jest jednorazowe, nie ma możliwości ponownego zalogowania się.

By przejść na specjalną stronę do głosowania i oddać swój głos wystarczy kliknąć tutaj.

Najdroższe projekty starają się o 1.500.000 złotych. Jest ich aż 10. Ich autorzy chcą między innymi odbudować stare bimby, wyremontować przystanki PeSTki, budować ścieżki pieszo-rowerowe, w Starej Lwiarni utworzyć Muzeum Historii ZOO czy wyłożyć kostką alejki na cmentarzach na Junikowie i Miłostowie. Pojawił się także projekt zagospodarowania parku Tysiąclecia.

Naszą uwagę przykuł projekt, który także ma pochłonąć 1.500.000 złotych. To Pieszo po Poznaniu – Urbanator dla mieszkańców.

Wszyscy mieszkańcy Poznania i goście powinni móc poruszać się wygodnie pieszo po mieście – tłumaczą pomysłodawcy – zielone dla pieszych powinno włączać się w STAŁYCH, regularnych odstępach czasu. Dotyczy to nie tylko centrum, ale wszystkich miejsc, gdzie ruch pieszy jest duży albo lokalnie porusza się dużo osób.

Na drugim biegunie jest pomysł, którego realizacja kosztować ma 69.400. Projekt nazywa się Bieganie jako forma aktywizacji kobiet powracających do aktywności fizycznej po ciąży i trwać ma 6 miesięcy.

Propozycja ta skierowana jest do kobiet, które wracają do biegania po ciąży lub które do tej pory nie były aktywne fizycznie, a chciałyby znacząco poprawić swoją formę – tłumaczą autorzy projektu – ma na celu edukację zdrowotną, a także zapobieganie urazom, które są efektem braku doświadczenia oraz odpowiedniej wiedzy.

Jeśli ten właśnie projekt zyska przychylność poznaniaków z oferowanych zajęć będzie mogło skorzystać od 100 do 120 kobiet.

pbo2017

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD, Poznański Budżet Obywatelski 2017

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Polecamy projekt nr 31 – Trener Osiedlowy i Trener Senioralny, lub jak kto woli Trener na swoim fyrtlu i Trener do starszyj wiary! 😉 31 Projekt na liście projektów ogólnomiejskich!