Rozstrzygnęło właśnie VII edycję konkursu konkursu na Nagrodę Miasta Poznania za wyróżniającą się pracę doktorską i wyróżniającą się pracę magisterską. Zgłoszono do niego 8 rozpraw doktorskich, oraz 42 prace magisterskie.
PRACE DOKTORSKIE – przyznano trzy równorzędne nagrody w wysokości 7.000 zł brutto oraz dwa wyróżnienia.
Nagrody otrzymali Tomasz Strózik za pracę Uwarunkowania jakości życia młodzieży akademickiej napisaną pod kierunkiem dr hab. Walentyny Ignatczyk, obronioną na Uniwersytecie Ekonomicznym. Kolejną nagrodzoną została Daria Zielińska-Szymaniak która pod kierunkiem Leona Kozackiego napisała pracę Pozycja Zakładu Zagospodarowania Odpadów w systemie gospodarki odpadami w Wielkopolsce. Autorka pracę broniła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Doceniono także pracę Nie-pomniki w przestrzeni miejskiej, którą napisał Norbert Jerzy Sarnecki. Napisana pod kierunkiem Wojciecha Kujawskiego, została obroniona na Uniwersytecie Artystycznym.
Wyróżnienia otrzymali: Weronika Banaszak-Cibicka (Specyfika fauny pszczół (Hymenoptera: Apoidea: Apiformes) miasta na przykładzie Poznania) z UAM, Katarzyna Siwińska-Stefańska (Otrzymywanie i charakterystyka fizykochemiczna ditlenku tytanu i kompozytów tlenkowych TiO2-SiO2) z Politechniki Poznańskiej.
PRACE MAGISTERSKIE – przyznano trzy równorzędne nagrody w wysokości 3.500 zł brutto oraz cztery wyróżnienia.
Nagrodę otrzymała Ewelina Fijałkowska za pracę Przestrzeń urbanistyczna i koncepcja rewitalizacji środkowej części dzielnicy Wilda w Poznaniu, którą napisała na UAM pod kierunkiem Tomasza Kaczmarka. Kolejna nagrodzona praca to dzieło, które napisał Jan Gaspars. Praca Ulica Maksymiliana Jackowskiego w Poznaniu – Historia i architektura kamienic w latach 1890-1914 powstała pod kierunkiem Jana Skuratowicza również na UAM. Trzecia uhonorowana praca została napisana na Politechnice Poznańskiej. Jej autorem jest Stanisław Gwara. Pod kierunkiem Wojciecha Kabacińskiego napisał on o Implementacji systemu lokalizacji GPS na urządzenia przenośne.
Tutaj także przyznano wyróżnienia, które otrzymali: Jacek Cieślewicz (Projekt zagospodarowania obiektów fortecznych dla potrzeb turystyki i rekreacji na przykładzie Fortu III Graf Kirchbach twierdzy Poznań) z UAM, Grzegorz Krajewski (Budynek Wydziału Architektury w Kampusie Politechniki Poznańskiej “Warta”) z Politechniki Poznańskiej, Ewa Sumelka (Pałac Sztuki na Powszechnej Wystawie Krajowej 1929 w Poznaniu, oraz pracę praktyczną pt. “…potomności ku nauce i zbudowaniu… (cyt. Stanisława Wachowiaka z Dzieła Zbiorowego “Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu 1929 roku”, Poznań 1930), kolekcja projektowa inspirowana architekturą pawilonów Powszechnej Wystawy Krajowej 1929 w Poznaniu), oraz Natalia Pokorska (Historia, stan obecny i rewaloryzacja Dziecińca przy Drodze Dembińskiej w Poznaniu) z Uniwersytetu Przyrodniczego.
Dodaj komentarz