Przed nami 145. sezon Teatru Polskiego w Poznaniu. Tym razem przybierze on barwę śliwki.
W sezonie śliwkowym czekają nas – jak to ujął Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu – cztery i pół premiery.
Już trwają próby do spektaklu „28 dni”. Spektakl w reżyserii Kamili Siwińskiej będzie polską prapremierą rosyjskiego tekstu o kobiecym cyklu, którego autorką jest Olga Szylajewa. Premiera w Malarni Teatru Polskiego zaplanowana jest na 8 listopada.
Również w listopadzie odbędzie się czytanie performatywne „Kordiana i chama”. Tekst Leona Kruczkowskiego reżyserować będzie Joanna Bednarczyk, a komentarzami opatrzy prof. Andrzej Leder.
Kolejną dużą premierą będzie „Nana” Emila Zoli w reżyserii dawno niewidzianej na polskich scenach Moniki Pęcikiewicz. Będzie to adaptacja klasycznej powieści francuskiego naturalizmu, której akcja toczy się za kulisami XIX wiecznego teatru, identycznego jak nasz poznański. Jednym słowem kobiety, polityka, kapitalizm i sztuka. Premiera planowana jest na 2020 rok na Dużej Scenie.
Następną premierą zaplanowaną w Malarni będą „Parawany” Jean’a Geneta w reż. Wiktora Bagińskiego.
I na koniec – debiut reżyserski głośnego dramatopisarza: Paweł Demirski bierze na warsztat „4.48” Sarah Kane.
W Teatrze Polskim w Poznaniu dziać się będzie jednak nie tylko teatralnie! Szykujemy mnóstwo atrakcji dla widzów, którzy zechcą wybrać nasz teatr.
Już 1 października, w Międzynarodowy Dzień Muzyki gratka dla widzów, którzy przyjdą na „Wielkiego Fryderyka” w reż Jana Klaty. Tego dnia przed spektaklem i w antraktach grać będzie Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego. Teatralną i dźwiękową ucztę rozpocznie występ Klasycznego Kwintetu Dętego w składzie: Marcelina Gój (flet), Karolina Jankowiak (obój), Patryk Kusz (klarnet), Konrad Rochowicz (fagot) oraz Miłosz Żurawicz (waltornia). Zostaną zaprezentowane utwory z twórczości Blai Maria Colomera i Franza Danziego.
Początek o godz. 18:00
Z kolei 25 października zapraszamy na Koncert Galowy Dni Kultury Rosyjskiej.
Dni Kultury Rosyjskiej w Poznaniu, które potrwają od 15 do 31 października 2019 roku, są planowane jako forma festiwalu, z udziałem delegacji uczniów i studentów konserwatoriów muzycznych z Moskwy, uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu, uczniów poznańskiego Liceum Plastycznego, studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu. W Koncercie Galowym wystąpią goście z Moskwy – pianista Arsienij Tarasiewicz-Nikołajew i śpiewaczka Marija Ostrouchowa, Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu pod batutą Adama Domurata oraz uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. W programie m.in. Koncert fortepianowy b-moll op. 23 Piotra Czajkowskiego oraz arie z oper kompozytorów rosyjskich.
Początek o godz. 18:30
Na deski teatralne wracają również „Śpiewanki Wielkopolskie”! Razem z aktorami Teatru Polskiego będzie można pośpiewać tradycyjnie w wieczór 27 grudnia.
25 września – w urodziny Teatru Polskiego – rozpoczęła się niezwykła promocja, która trwać będzie przez cały sezon. 25 dnia każdego miesiąca w Teatrze Polskim w Poznaniu można kupić bilet na dowolny repertuarowy spektakl w jubileuszowej cenie 18,75 zł. Pula biletów w tej promocji jest ograniczona. W kasie promocja obowiązywać będzie na hasło „NARÓD SOBIE”, w internecie tylko przez kliknięcie w konkretny link. Także wszyscy jubilaci w dzień swoich urodzin niech wybiorą się do kasy Teatru, by móc kupić tego dnia JEDEN bilet za pół ceny na spektakle repertuarowe. Konieczne jest okazanie dokumentu potwierdzającego urodziny danego dnia. Promocja nie dotyczy spektakli festiwalowych i premier. Promocja obowiązuje WYŁĄCZNIE w kasie Teatru Polskiego.
Wyłącznie w czwartki, wyłącznie w Teatrze Polskim w Poznaniu studenci zapłacą za spektakl tylko 25 zł! Muszą jednak być spełnione trzy warunki – student musi mieć ważną legitymację studencką, bilet musi być kupiony w kasie Teatru, a spektakl musi być grany w czwartek.
A jeśli ktoś chce być jeszcze bliżej teatru, którzy swoją energią i zaangażowaniem chcą wesprzeć zespół teatralny w nowym sezonie 2019/2020. Osoby chętne podjąć się wolontariatu mogą się zgłaszać osobiście lub pisząc e-mail na adres ewa.zaradna@teatr-polski.pl lub wolontariat@teatr-polski.pl
Dodaj komentarz