Dwie ciekawe propozycje na weekend przygotowali organizatorzy Kulturalnego Lata na Gołębiej. W najbliższy piątek w Szkole Baletowej będzie można zobaczyć niemy film „Dziewczynka z zapałkami” z prezentowaną muzyką na żywo, a w niedzielę historyczny spacer na czasie z przewodnikiem szlakiem zarazy na przestrzeni wieków.
Przechadzki po Poznaniu zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a spacer szlakiem zarazy w dobie epidemii na pewno jeszcze bardziej wzbudzi ciekawość! Będzie można wysłuchać opowieści o tym jak mieszkańcy radzili sobie z zarazą, o kacie i jego obowiązkach w zakresie utrzymania higieny, o morowym powietrzu. Na na trasie znajdą się symbole dawnych czasów: pomnik Hygei, który wielokrotnie zmieniał swoją lokalizację, dawny szpital im. Strusia i skwer rabina Akiwy Egera. Spacer zakończy się w Galerii w Bramie na Garbarach, gdzie trwa wystawa “Poznań w pandemii”.
To kolejny spacer organizowany w ramach Lata na Gołębiej, rozpoczynający się w niedzielę po godzinie 12:00, po poznańskich koziołkach. Na wakacje zaplanowano także przechadzki śladami wojska oraz odwiedzinami w siedzibach możnowładców.
A niedzielny spacer zakończy się na Garbarach, w Galerii w Bramie, gdzie będzie można zobaczyć wystawę Poznań czasach pandemii.
Poznań w obliczu zarazy na przestrzeni wieków – spacer w obliczu pandemii – niedziela 1 sierpnia, godz. 12:15
Obraz „dziewczynka z zapałkami” – niemy film z 1928 roku jest piękną metaforyczną, symboliczną opowieścią opartą na słynnej bajce Andersena w reżyserii Jeana Renoir’a. przedstawiciela francuskiego realizmu. To zdobywca Oskara, wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych.
Produkcję z towarzyszeniem tapera, czyli pianisty grającego muzykę do filmu będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę o 18:00 w Małej Auli Szkoły Baletowej przy Gołębiej.
Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej, organizator Kulturalnego Lata na Gołębiej zostało wyróżnione przez Radę Starego Miasta certyfikatem Dobrego Sąsiada za budowę więzi społecznych i dbałość o przestrzeń wspólną. Dziedziniec Szkoły Baletowej jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami z szerokim wjazdem i nieograniczonym dostępem do widowni.
Dodaj komentarz