We wrześniu w Centrum Kultury Zamek ramach projektu Teatr Powszechny będziemy mogli zobaczyć dwa gościnne spektakle – „Wklęsły” oraz „Całe życie w dresach”. To przedstawienia tworzone przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.
„Wklęsły” Ewy Obrębowskiej-Piaseckiej powstał dzięki spotkaniu z Patrykiem Krause podczas warsztatów teatralnych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Pobiedziskach.
„Dotąd bywałam widzem i recenzentem. Czasem marzyło mi się, żeby wejść w świat spektaklu i pobyć w nim z aktorami naprawdę. Może nawet zostać tam na zawsze. Przyjaciele mówią (z nutą ironii), że bardziej wierzę w teatr niż w życie – mówi reżyserka Ewa Obrębowska-Piasecka.
Natomiast „Całe życie w dresach to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, grając samą siebie, z dużym dystansem i dawką czarnego humoru opowiada o swoim życiu i opiece nad synem. Być może dlatego słyszy czasem od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”.
Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.
Dodaj komentarz