Organizatorzy poznańskiego maratonu zachęcają do korzystania z Time Point’u służącego do rejestracji treningów. Z rozwiązania korzysta spora grupa poznańskich biegaczy, rolkarzy oraz uprawiających nordic walking. To ogólnoświatowy system, służący do rejestracji treningów, z którego korzystać można między innymi w: Holandii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Meksyku, Danii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Od zeszłego roku również w Polsce, a dokładnie w Poznaniu nad Jeziorem Maltańskim – mówi Jarosław Forycki, zastępca kierownika Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji na Malcie.
Do rejestracji swoich treningów korzystać można także z różnego rodzaju aplikacji na telefony komórkowe, zarówno na iphone jak i androida. Polecić możemy m.in., bezpłatny program Endomondo. Żeby śledzić swoje osiągnięcia należy zarejestrować się na stronie Internetowej http://www.endomondo.com Witryna dostępna jest w języku polskim. Korzystanie z aplikacji jest darmowe, ale musimy pamiętać o kosztach połączenia z Internetem.
By móc skorzystać z systemu TimePoint trzeba posiadać specjalny chip. Montuje się go w bardzo łatwy sposób np.: przy sznurówce buta. Jego waga wynosząca 15 gram powoduje, że jest niezauważalny podczas treningu.
W Poznaniu czas przebycia trasy wokół jeziora, wynoszącej 5,3 kilometra mierzony jest w okolicach hangarów toru regatowego na Malcie. To właśnie tam znajduje się specjalne urządzenia sczytujące informacje z chipa. Te natychmiast są przesyłane do systemu informatycznego. Biegacz lub rolkarz może sobie je sprawdzić po zalogowaniu się na stronie www.mychampionchip.com. Co ważne, swoje wyniki można porównywać z innymi osobami korzystającymi z systemu – i to nie tylko w Polsce. Trzeba podkreślić, że jeśli ktoś wyjdzie do innego kraju, gdzie również zamontowano TimePoint, to może spróbować swoich sił na tamtejszych trasach.
W Poznaniu chip można kupić w jednym z dwóch punktów (Recepcja Hotel Sport ul. Chwiałkowskiego 34 oraz Recepcja Camping Malta ul. Krańcowa 98, czynne całą dobę). Koszt wynosi 50 zł. Dodatkowym atutem jest to, że chip można wykorzystać podczas poznańskiego maratonu.
Wyróżniamy 3 rodzaje chipów mówi Monika Prendke z POSiRu – czarne (wypożyczane na czas zawodów), białe (jednorazowe) oraz żółte (kupowane na własność, wielokrotnego użytku). Chipy nie różnią się od siebie wyglądem, ale kodem. Każdy chip ma swój kod, który przyporządkowany jest do danej osoby.
Dodaj komentarz