Wraz z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową zapraszamy na warsztaty poświęcone transakcjom w handlu zagranicznym.
Dwudniowe warsztaty są adresowane dla zarejestrowanych firm oraz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej z terenu Miasta Poznania, które chciałyby zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu przebiegu transakcji zagranicznych, opracowywania ofert handlowych, zawierania kontraktów, technik negocjacyjnych – wyjaśniają organizatorzy.
Dwudniowe, praktyczne warsztaty Transakcje w handlu zagranicznym są bezpłatne. Cały projekt szkoleniowy jest dofinansowany przez Urząd Miasta Poznania.
Zajęcia odbędą się w sali szkoleniowej w Ośrodku Doradczo-Szkoleniowym Wydziału Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Poznania, ul. Matejki 50. Pierwsza edycja odbędzie się w dwa ostatnie dni czerwca, a więc w poniedziałek i wtorek (29-30.06). Kolejna po dłuższej przerwie, bo dopiero w październiku (5-6.10). W obu przypadkach trwać będą od 8:00 do 16:30.
Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, a szczegółowych informacji udziela Iwona Wesołek (tel. 061 851 78 49). Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: izba@pcc.org.pl.
Warsztaty poprowadzi Janetta Sałek – mgr ekonomii, absolwentka kierunku zarządzanie i marketing na UE w Poznaniu, absolwentka podyplomowego studium biznesu międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, posiadająca 19-letnie doświadczenie w obsłudze eksportowej firm i doświadczenie trenerskie, akredytowany konsultant Krajowego Systemu Usług do realizacji usług szkoleniowych, doradczych ogólnych i proinnowacyjnych, informacyjnych. Konsultant w zakresie opracowywania planów rozwoju eksportu i marketingu wystawienniczego.
PROGRAM WARSZTATÓW
Dzień 1
• Prawne aspekty związane ze sprzedażą na rynki zagraniczne.
Obowiązki statystyczne i podatkowe przy sprzedaży za granicę (ze szczególnym uwzględnieniem zasad stosowania zerowej stawki VAT przy sprzedaży za granicę).
• Rodzaje i przebieg transakcji w obrocie krajowym i zagranicznym
• Obsługa logistyczna dostaw
• Obsługa bankowa transakcji
Dzień 2
• Zawieranie umów:
– ofertowanie i kontraktowanie:
• kontrakt i klauzule zabezpieczające interesy podmiotów podpisujących umowę,
• ryzyka w transakcjach w obrocie zagranicznym i sposoby ich minimalizacji.
– najczęściej popełniane błędy w umowach – analiza/studia przypadków
– formuły INCOTERMS 2010
• Negocjacje
– przebieg i techniki negocjacyjne.
Dodaj komentarz