W ubiegłym roku w ramach projektu Poznańska Turystyka 2.0 miasto nawiązało kontakty z przedstawicielami krajowej blogosfery. Dzięki niej powstał unikalny przewodnik, w którym popularni Internauci pokazują najciekawsze ścieżki zwiedzania Poznania. Po sukcesie tej akcji miasto postanowiło kontynuować współpracę z blogerami, tym razem z autorami filmów – tak zwanymi vlogerami. Tak powstał zupełnie nowy projekt – Wideomapa Poznania.
Historia bez Cenzury, Lisie Piekło, Szusz i Nauka. To lubię to wideoblogerzy, którzy odwiedzili Poznań w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Każdy z autorów zrealizował materiał pokazujący najciekawsze miejsca w mieście. Ponieważ Poznań jest ważnym ośrodkiem historycznym naszego kraju autorzy vloga Historia bez Cenzury przy okazji wizyty nagrali od razu dwa filmy. Państwo na wielkim propsie i Łomot po poznańsku to materiały opowiadające odpowiednio o początkach państwa polskiego i Powstaniu Wielkopolskim.
Paulina Lis, autorka kanału Lisie Piekło odnalazła w Poznaniu receptę na to jak spędzić lato w mieście, Tomasz Rożek z Nauka. To lubię na poznańskim Ostrowie Tumskim wyjaśnił działanie kuchni solarnej, a Weronika Jagodzińska, czyli Szusz zaprezentowała internautom Kulinarną Wizytówkę Poznania.
Wideomapa Poznania to zupełnie nowe narzędzie skierowane do turystów, ale również młodych ludzi. Dzięki temu projektowi będą mogli poznać miasto z zupełnie innej strony – oczami wideoblogerów. – Dzięki takim przedsięwzięciom mamy okazję pokazać miasto w zupełnie niestandardowy sposób. Filmy szybko podbiły serca Internatuów. Suma wyświetleń 5 filmów osiągnęła już niemal 600 tysięcy. Na samym serwisie Youtube obejrzano je już ponad 485 tysięcy razy. A liczby te nadal rosną.
Oprócz filmów zrealizowanych przez polskich vlogerów Wideomapę Poznania współtworzyć będą również materiały nagrywane przez Paula – Brytyjczyka mieszkającego w Poznaniu, autora bloga Doitinpoznan.pl. Sama Wideomapa Poznania jest narzędziem mającym ułatwić turystom wizytę w mieście. Dzięki niemu będą oni wiedzieli nie tylko jak spędzić czas w Poznaniu, ale także jak trafić do miejsc, do których nie prowadzą standardowe przewodniki. Mapa powstała na stronie internetowej wideomapa.poznan.travel.
Do obejrzenia filmów zrealizowanych przez wideoblogerów zachęca specjalny wideomix. Materiał ten powstał z fragmentów wszystkich publikacji wykonanych w ramach tego projektu. Dzięki odpowiedniemu połączeniu słów wypowiadanych przez wszystkich vlogerów tworzy on odrębną całość. Stwarza również możliwość zobaczenia 4 popularnych autorów kanałów w serwisie Youtube w jednej produkcji.
– Każdy tradycyjny przewodnik turystyczny zaprowadzi nas na Stary Rynek i do Zamku. Za pośrednictwem wideomapy chcemy pokazać, że Poznań to dużo więcej niż koziołki i że przyjeżdżając tutaj warto przedłużyć pobyt o kilka dni, aby oprócz zwiedzenia najważniejszych zabytków znaleźć również czas, żeby po prostu się zrelaksować – podsumowuje prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Jan Mazurczak.
Dodaj komentarz