W niedzielę, 12 maja odbędą się wybory do czterdziestu rad osiedli w Poznaniu. Zgodnie z zasadami Zarządu Transportu Miejskiego, osoby w wieku 60 lat i starsze, oraz osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami, będą mogły podróżować autobusami i tramwajami bez opłat w celu udziału w głosowaniu oraz w drodze powrotnej.
Z powodu braku wystarczającej liczby zgłoszeń kandydatów, nie odbędą się one w trzech okręgach wyborczych: Naramowice, Żegrze i II okręgu Nowe Winogrady Południe – informuje Miasto Poznań.
Rola Rad Osiedlowych
Radni osiedlowi odgrywają istotną rolę w życiu miasta, współtworząc nowe drogi, skwery i miejsca rekreacji. Ich bliskość lokalnym potrzebom i problemom sprawia, że są oni ważnymi partnerami dla Miasta.
Radni osiedlowi to dla Miasta ważni partnerzy. (…) To oni są najbliżej lokalnych potrzeb i problemów, dlatego gorąco zachęcam, aby 12 maja oddać głos na osoby, które będą nas reprezentować w radach osiedli. Dodatkową motywacją niech będzie rywalizacja między fyrtlami. Osiedle z najwyższą frekwencją otrzyma w nagrodę 1 mln złotych. Pieniądze te radni będą mogli przeznaczyć na realizację wskazanej przez siebie inwestycji służącej mieszkańcom – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Ulgi w Komunikacji
Przypominamy, że zgodnie z regulaminem Zarządu Transportu Miejskiego, osoby w wieku 60 lat i starsze, oraz osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami, mogą korzystać z darmowej komunikacji podczas wyborów. Warunkiem jest okazanie ważnego dokumentu tożsamości.
Darmowa komunikacja obowiązuje podczas dojazdu do lokali wyborczych i powrotu z nich podczas wyborów do różnych instytucji, w tym Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego, a także podczas referendów ogólnokrajowych i lokalnych. Pełny katalog osób uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych przejazdów można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.
Dodaj komentarz