Każdy kiedyś zadał, bądź zada sobie pytanie – “Kupić? A może jednak wynająć?”. Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania należy przeanalizować zalety i wady obu rozwiązań. Trzeba pamiętać, że koszt kupowanego lokalu to początek wydatków, dalej dochodzi jego wykończenie i wyposażenie. Oczywiście koronnym argumentem zwolenników “ciasne ale własne” jest akt własności. Należy także pamiętać, że mimo wszystko często, kredytując taką inwestycję, spłacamy jej nawet dwukrotną wartość.
Decydując się na zakup nieruchomości nie zawsze stać nas na mieszkanie marzeń. Kupno mieszkania to z reguły wieloletnie zobowiązanie kredytowe, a niejednokrotnie rezygnacja z marzeń. Nabycie mieszkania, które nie spełnia naszych oczekiwań co do lokalizacji, powierzchni i standardu może się okazać błędem, z którego ciężko będzie się wyplątać. Może się okazać, że wynajem mieszkania na dłuższy czas może być rozwiązaniem, które pozwoli na zgromadzenie większej ilości kapitału i poprawy zdolności kredytowej.
“Analizując sytuację rynkową wprowadziliśmy do naszej oferty, na Górczyńskiej 46, możliwość wynajmu mieszkania na próbę. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient może wybrać mieszkanie większe, na miarę swoich potrzeb. Następnie zgodnie z zawartą w umowie zasadą pierwokupu istnieje możliwość nabycia wynajmowanego lokalu. Nie ma jednak obowiązku by się na to decydować” – mówi Marcin Witkowski z SAP-PROPERTY.
Kupując wymarzone M, zawsze chcemy je urządzić tak by było jak najlepszym odzwierciedleniem naszych oczekiwań w kwestii funkcjonalności i estetyki. To niestety kosztuje i wielu kupujących nieruchomość uzmysławia sobie ogrom wydatków dopiero w momencie urządzania mieszkania. Wtedy rodzi się pytanie czy nas na to wszystko stać? Wynajem może rozwiązać cześć z tych problemów i dać czas na zgromadzenie większej ilości kapitału.
“Klienci, którzy myślą o programie mieszkanie na próbę, chcą mieć do dyspozycji nowy lokal. Zaletą oferowanego w Górczyńskiej 46 rozwiązania jest wynajem mieszkania o podwyższonym standardzie deweloperskim z podłogami, drzwiami, gotową łazienką oraz urządzoną i wyposażoną kuchnią. Dzięki takiemu rozwiązaniu wynajmujący dysponuje częściowo urządzonym mieszkaniem, nie ponosząc kluczowych kosztów jego wyposażenia. Najważniejsze jest jednak to, że w każdej chwili może on stać się właścicielem lokalu i to na preferencyjnych warunkach” mówi Marcin Witkowski. Rozważając zatem możliwość zakupu nieruchomości i najmu nowego, urządzonego mieszkania, należy zastanowić się co będzie dla nas korzystniejsze i bezpieczniejsze finansowo? Kluczowe zatem staje się pytanie czy możemy sobie pozwolić na zakup i pełne urządzenie wymarzonego mieszkania?
Dodaj komentarz