Co to jest Poznański Banku Czasu i jak można do niego przystąpić? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy dzisiaj na spotkanie w Domu Tramwajarza.
Na początek zaprezentujemy czym jest Bank Czasu, jak można do nas dołączyć – wyjaśnia Kasia Sulejewska, koordynatorka Poznańskiego Banku Czasu – później odbędzie się pokazowy warsztat decoupage, który odbywa się w ramach banku czasu dla wszystkich zainteresowanych.
Decoupage to technika zdobienia przy pomocy papieru, serwetek oraz specjalnych preparatów. To one umożliwiają uzyskanie rozmaitych efektów, np. postarzenia, popękania etc. Daje wspaniałe efekty i nie wymaga specjalnych umiejętności plastycznych. Dzisiejsze warsztaty przeznaczone szczególnie dla osób początkujących, które nigdy nie wykonywały żadnych prac decoupage.
Bank Czasu pośredniczy we wzajemnej wymianie usług i pomocy pomiędzy jego uczestnikami. Bank umożliwia dzielenie się z innymi osobami swoim wolnym czasem i umiejętnościami. Wykonując usługę zarabiasz godzinny. Jako członek Banku Czasu możesz w swoim wolnym czasie pomóc innym wykonując prace dla Ciebie łatwe, a trudne dla kogoś. Ktoś inny pomoże Tobie w trudnych dla Ciebie zajęciach. Każdy może dawać i brać pomoc. Każdy może dawać i brać pomoc. Każda godzina pracy ma taką samą wartość. Na pewno masz talenty lub umiejętności, które mogą służyć innym.
Możesz zamienić swoje zarobione godziny na usługę, której będziesz potrzebował – wykona ją inny członek Banku Czasu. Możesz oddać swoje zarobione godziny członkowi rodziny lub przyjacielowi, który jest w potrzebie – podkreśla Kasia Sulejewska – możesz zachować je i wykorzystywać w przyszłości.
Poznański Bank Czasu istnieje od 6 lat i w tej chwili zrzesza ponad 130 osób.
Spotkanie z osobami zainteresowanymi zapisami do Poznańskiego Banku Czasu odbędzie się w Domu Tramwajarza w piątek (21.09) o godzinie 17:00.
drogi mikołaju chciałbym dosatać 10000klockuw leyo