Po raz pierwszy w historii Festiwalu Dobrego Smaku amatorzy gotowania dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą z zakresu żywienia. Swoje pomysły na smaczną i zdrową kuchnię prezentowali na stoiskach a także podczas „gotowania na żywo” na festiwalowej scenie.
Pasjonaci kuchni, będący jednocześnie autorami internetowych książek kucharskich, z zapałem pokazywali poznaniakom i turystom jako zdrowo i ciekawie gotować.
Maria Banach autorka bloga gruszkazfartuszka.p przyrządziła pełnoziarniste naleśniki wypełnione twarożkiem i sezonowymi owocami. Dorota Foremska (kuchenneszalenstwa.pl) pokazała jak beztłuszczowo usmażyć łososia, a Paweł Urbański (kuchniaslonia.blogspot.com) podał kukurydziane tortille z chudą polędwicą i warzywami. Było lekko, kolorowo i przede wszystkim smacznie.
Sporą część festiwalowych stoisk zajmowali producenci wędlin i serów, wśród punktów gastronomicznych dominowały serwujące kiełbasy, bigos i pajdę chleba ze smalcem, ale swoich fanów miał także namiot sałatkowy. Stanowił on strefę konsultacji żywieniowych, gdzie można było bezpłatnie porozmawiać z blogerem-dietetykiem, wykonać analizę składu ciała oraz zjeść pożywną sałatkę o składzie dostosowanym do indywidualnych potrzeb.
Nasz projekt stanowi świetny sposób na propagowanie spożywania świeżych warzyw, w towarzystwie produktów mlecznych, chudego mięsa i tłuszczów roślinnych – tak sałatkową ideę oceniła jedna z dietetyczek, Patrycja Kłysz – blogerka dietetykawpraktyce.blogspot.com.
Katarzyna Szatkowska – dietetyk i współorganizator projektu (wkrainiesmaku.pl) podkreśla coraz większą rolę blogerów w kształtowaniu nawyków żywieniowych Polaków. To świetna idea propagowania świeżych warzyw, w towarzystwie produktów mlecznych, chudego mięsa, ryb i tłuszczów roślinnych z najwyższej półki, okraszonych smakowitymi dodatkami.
Dodaj komentarz